Bortlík: „Mali sme na viac než na siedme miesto...“

09.06.2020 10:43:43
Svoju premiérovú sezónu v prvej lige mužov majú za sebou dlhoroční extraligisti z bratislavského Hurikánu, ktorí v nej obsadili konečné siedme miesto. Ostrieľaný, no takmer celý obmenený klub zistil, že návrat medzi slovenskú elitu nebude jednoduchý.

Hurikán postúpil do play-off a vo štvrťfinále nemal ďaleko k malému prekvapeniu a zaskočeniu favorita Žltého Snehu Košice. Po štyroch súbojoch bol stav série nerozhodný 2:2 na zápasy a chystalo sa k piatemu rozhodujúcemu duelu, ktorý sa však už neodohral. „Minulú sezónu je ťažko zhodnotiť nakoľko ten najdôležitejší zápas sme nemohli odohrať, čo je veľká škoda. Ak však vynechám nedokončenie play-off, tak prevláda spokojnosť s tým ako sa nám podarilo zostaviť káder a nastaviť si veci v ňom. Už menšia spokojnosť je s výsledkami počas sezóny. Určite sme mali na to aby sme skončili lepšie v tabuľke ako na siedmom mieste. V tomto smere sa všetci chceme zlepšiť,“ zhodnotil tréner VŠK PdF UK Hurikán Bratislava Michal Bortlík.

 

Tréner Bratislavčanov zaregistroval rozdiel medzi extraligovým a prvoligovým štýlom florbalu. „Myslím si, že prvá liga je o niečo viac fyzickejšia ako extraliga. To je niečo, čo nám úplne nevyhovuje,“ konštatuje kouč Hurikánu. Blíži sa nová sezóna a každý sa postupne rozbieha a dáva si ciele. Inak to nie je ani v Hurikáne. „Chceme sa dostať minimálne do semifinále play-off. Toto je prvý cieľ, ktorý máme. Určite sa aj posnažíme, aby sme sa vrátili do extraligy. Káder v podstate zostal pokope, skončil len Rišo Egyed a Maťo Naňo. Čo sa týka príchodov, máme ich niekoľko rozpracovaných. Konkretizovať ich ešte ale nebudem. Takisto ale znova dostanú šancu aj ďalší naši odchovanci,“ doplnil na záver Bortlík.

 

AUTOR A FOTO: Miroslav HÝLEK

späť