Bortlík: „Vypadnutie nás nepotešilo, zároveň je však výzvou na zlepšenie sa!“

28.08.2019 16:11:26
Stálicou mužskej extraligy bol do konca predchádzajúcej sezóny bratislavský Hurikán, ktorý však po prvý raz v histórii od kedy sa v najvyššej súťaži objavil, vypadol do prvej ligy mužov. Hurikán už v predchádzajúcich sezónach zaznamenal istý úpadok a výmenu hráčov, čo vyvrcholilo v sezóne 2018/2019. Život však beží ďalej a tak sa aj v Hurikáne pripravujú na nový ligový ročník.

Bratislavčania obsadili posledné dvanáste miesto tabuľky, keď počas 22 zápasov základnej časti nedokázali v riadnom hracom čase zvíťaziť ani v jednom stretnutí. Získali chudobné štyri body za dve výhry víťaznými gólmi v predĺženiach. Prvý bod zaznamenali až v zápase 19. kola doma so Spišskou Novou Vsou... „Vypadnutie z extraligy nás samozrejme nepotešilo, ale zobrali sme to ako fakt a zároveň aj ako výzvu na zlepšenie sa,“ povedal tréner Hurikánu Michal Bortlík a k cieľom v novej sezóne dodal: „Naše ambície sú tie najvyššie a budeme sa snažiť o ich čo najlepšie naplnenie. Súperi sú pre nás celkom neznámi a ja osobne poznám iba ich tabuľkové umiestnenie z minulej sezóny. Určite sa však do prvých zápasov s nimi viac oboznámim,“ prezradil lodivod Bratislavčanov.

 

Ak chcú chlapci z hlavného mesta pomýšľať na návrat medzi slovenskú elitu musia na sebe poctivo pracovať a nespoliehať sa, že to nejako na ihrisku dopadne. Aj preto mali zodpovednú letnú prípravu. „Naša letná príprava začala už v júni, pričom do augusta sme trénovali čisto iba vonku a pracovali sme na kondičke. Od augusta sme pridali aj tréningy v hale. Odohrali sme turnaj Slovak Floorball Cup v Bratislave a čakajú nás ešte minimálne dva prípravné zápasy,“ doplnil tréner, ktorý sa ešte počas minulej sezóny objavil aj v bráne svojho družstva.

 

Do nižšej súťaže sa ťažko zháňajú posily a je možné, že niektorí hráči budú chcieť hrávať extraligu a lákajú ich do iných konkurenčných tímov. „Aktuálne ešte stále doťahujeme posily ale bohužiaľ aj odchody... Bližšie informácie však zatiaľ nebudem poskytovať. Istými sú zatiaľ iba hosťovania Richarda Egyeda a prestup Lukáša Skučku. Obaja však už za náš klub hrali aj v minulej sezóne,“ uzavrel Bortlík.

späť