Bratislava neprišla o extraligový tím

22.04.2015 16:06:38
Počas predchádzajúceho víkendu sa ukončila barážová séria o záchranu, či postup do mužskej Salming Extraligy. Tím z najvyššej súťaže ŠK Lido Prírodovedec obhájilo pozíciu extraligistu a v baráži zdolalo druhý tím prvej ligy Detva DTF team Joxers 3:2 na zápasy.

Aj v piatom dueli sa odohral vyrovnaný súboj. Prakticky do 58. minúty viedol domáci tím len najtesnejším rozdielom 4:3. Keďže hostia chceli s výsledkom niečo spraviť odvolali svojho brankára a počas power play dvakrát inkasovali. Skóre sa tak zastavilo na 6:3 pre bratislavské Lido. „Súper bol na celú baráž veľmi kvalitne pripravený. V jednotlivých zápasoch rozhodovali maličkosti a sme veľmi radi, že séria dopadla pre nás úspešne. Podobným problémom so záchranou by sme sa v nasledujúcej sezóne veľmi radi vyhli. Chceme totiž zabojovať o účasť v play off,“ povedal kapitán Bratislavčanov Matej Golan.

 

Chlapcom spod Poľany sa nepodarilo postúpiť do Salming Extraligy hoci boli blízko. Nemajú sa však za čo hanbiť. „Posledný vzájomný súboj s Lidom hodnotím ako najkvalitnejší z celej série o čom svedčí aj tesné skóre do predposlednej minúty. V závere sme hrali vabank a inkasovali do prázdnej bránky. Nemáme sa na čo sťažovať, všetko prebiehalo v korektnej atmosfére s kvalitnými rozhodcami a pred výbornou diváckou kulisou. Chýbalo nám už len trochu šťastia. Aj napriek čiastkovému neúspechu máme za sebou výbornú sezónu a v novej sezóne sa chceme znovu pokúsiť zabojovať o postup do Salming Extraligy,“ povedal predseda klubu Slavomír Ciglan.

späť