Bratislavčania proti ATU už dnes, no zajtra repríza finále

14.12.2018 11:37:06
Extraliga juniorov rozbehne víkendový program už dnes večer predohrávkou 15. kola, ktorú zaobstarajú v metropole Východu domáci hráči košického ATU a bratislavský Snipers. Zaujímavé však budú aj iné súboje, ktoré môžu fanúšikovia zhliadnuť v ďalších dvoch dňoch.

Snipers si po dnešnej predohrávke proti lídrovi súťaže, zajtra vyskúša silu druhého tímu extraligy, ktorým je Florko Košice. Najväčším ťahákom víkendu však bude repríza minuloročného finále a v nej sa stretne domáce ATU Košice proti úradujúcim majstrom Tsunami Záhorská Bystrica. Finálovú sériu vyhralo Tsunami 3:1 na zápasy, no v aktuálnom ročníku sa z výhry 5:0 tešili v Bratislave Východniari. „Do oboch víkendových zápasov ideme s cieľom vyhrať a teda potvrdiť body získané na súperových ihriskách. Tsunami zajtra nehrá mužskú extraligu, ale naše ATU áno a to taktiež ovplyvňuje aj zloženie oboch kádrov,“ povedal tréner košického ATU Peter Vrba.

 

Do play-off by sa radi prebojovali aj nováčikovia spod Malých Karpát, ktorými sú florbalisti z Modry. V súčasnosti si držia ôsmu priečku so štvorbodovým náskokom pred Mútnym. A práve s týmto súperom sa v domácom prostredí v nedeľu stretnú. Zajtra však budú ešte čeliť útoku žilinských „Kobyliek“ a možno ušetria sily na dôležitejší duel. „Určite chceme zabojovať v oboch zápasoch, no nemáme veľké oči... Ideme do oboch súbojov naplno i keď proti Žiline chceme dať priestor mladším hráčom a skôr chceme proti Mútnemu dokázať, že máme na to, aby sme hrali play-off,“ prezradil tréner Modry Michal Benčúrik.

 

Úlohu favorita by mali doma potvrdiť hráči 1. FBC Florbal Trenčín za ktorými pricestuje Mikuláš Prešov. Šarišania inkasovali v doterajšom priebehu suverénne najvyšší počet gólov spomedzi všetkých účastníkov súťaže a nebudú to mať jednoduché ani v tomto stretnutí. V prvom zápase vyhrali Trenčania v Prešove 13:3...

 

Svoju šancu dostať sa z posledného miesta a vybojovať si prvé víťazstvo v sezóne vidia v druhom trenčianskom klube. FBK AS totiž v nedeľu hostí práve Mikuláš Prešov, ktorý je v tabuľke pred nimi o jediný bod.

 

Dukla Banská Bystrica odohrá v Badíne dva domáce zápasy a v nich sa stretne proti Mútnemu a na druhý deň proti FBC Grasshoppers Žilina.

 

Program zápasov extraligy juniorov:

 

Predohrávka 15. kola – piatok 14. 12. 2018:

 

20.00 hod – FaBK ATU Košice – Snipers Bratislava (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

 

14. kolo – sobota 15. 12. 2018:

 

14.00 hod – FK Florko Košice – Snipers Bratislava (Angels Aréna, Pri jazdiarni, Košice)

17.00 hod – FBC BlueBerries Modra – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH Ľ. Štúra, Komenského, Modra)

18.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

19.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – TJ FBK Hornets Mútne (ŠH Tajovského, Badín)

19.30 hod – FaBK ATU Košice – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

 

15. kolo – nedeľa 16. 12. 2018:

 

10.00 hod – FBK AS Trenčín – FBC Mikuláš Prešov (Športové centrum M-šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

13.00 hod – FK Florko Košice – Tsunami Záhorská Bystrica (Angels Aréna, Pri jazdiarni, Košice)

16.00 hod – FBC BlueBerries Modra – TJ FBK Hornets Mútne (ŠH Ľ. Štúra, Komenského, Modra)

16.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH Tajovského, Badín)

 

ZDROJ FOTO: Sabína ŠÁLOVÁ

späť