Bratislavčanky chcú definitívne potvrdiť prvú osmičku

17.02.2017 12:54:53
Veľmi blízko k rekordu sú úradujúce majsterky z Pruského, ktoré majú pred sebou ešte tri zápasy základnej časti ženskej extraligy. Ak v nich nestratia žiaden bod, budú historicky prvým tímom tejto súťaže, ktorý prejde celú základnú časť bez straty bodu.

O prípadnej výhre Pruského v zápase 14. kola však v najbližších dňoch rozhodne odvolacia komisia Slovenského zväzu florbalu. V Dubnici sa totiž súboj s Prešovom nedohral pre nízku teplotu v hale, no na náhradný termín nepricestovalo družstvo Prešova a tak je jasné, že sa o výsledku rozhodne za stolom... Počas víkendu však Pruské odohrá dva domáce súboje a to už zajtra s Tvrdošínom a o deň neskôr s kysuckým Novým Mestom.

 

Veľkú príležitosť o definitívne potvrdenie účasti v play off majú hráčky bratislavského iClinic VŠK FTVŠ UK. Zajtra to nebude jednoduché, pretože do hlavného mesta pricestujú vicemajsterky zo Spišskej Novej Vsi, no ideálnu príležitosť na plný bodový zisk budú mať vysokoškoláčky v nedeľu proti poslednej Banskej Bystrici. Práve Bystričanky už posledné zápolenia v základnej časti berú skôr ako prípravu na dôležitú baráž, v ktorej budú zachraňovať svoju extraligovú príslušnosť. Bystrica si zahrá v Nitre a so spomínaným iClinic. „Je nám jasné, že nás čaká baráž... Neberieme to ako prípravu, no do posledných zápasov chceme ísť naplno, čo by sa mohlo konečne prejaviť aj na výsledkoch. U nás je dôležité v akom zložení nastúpime. Chceme aspoň jeden súboj konečne vyhrať, čo sa nám ešte v ženskej extralige nepodarilo, a tak získať psychickú pohodu v družstve. To by nám v baráži malo najviac pomôcť,“ povedal tréner 1. FbK BCF Banská Bystrica Zdenko Bábik.

 

V Prešove sa zajtra odohrá východniarske derby, kde domáci Mikuláš privíta Eastern Wings Michalovce. Druhý tím tabuľky – Nemšová, si taktiež zahrá v domácej hale. Do mestečka na Považí prídu o body bojovať Kysučanky a Oravčanky z Tvrdošína.

 

Program Extraligy žien:

 

17. kolo – sobota 18. 2. 2017:

 

13.00 hod – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – 1. FbK BCF Banská Bystrica (MŠH, Dolnočermánska 105, Nitra)

15.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – Eastern Wings Michalovce (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

15.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

16.00 hod – ŠK 98 Pruské – FbK Tvrdošín (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

17.45 hod – iClinic VŠK FTVŠ Lafranconi UK Bratislava – FbK Kométa Spišská Nová Ves (ŠH FTVŠ UK Prof. Rovného, Nábr. Gen. L. Svobodu, Bratislava)

 

18. kolo – nedeľa 19. 2. 2017:

 

11.00 hod – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, Dolnočermánska 105, Nitra)

11.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – FbK Tvrdošín (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

11.30 hod – iClinic VŠK FTVŠ Lafranconi UK Bratislava – 1. FbK BCF Banská Bystrica (ŠH FTVŠ UK Prof. Rovného, Nábr. Gen. L. Svobodu, Bratislava)

14.00 hod – ŠK 98 Pruské – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

 

ZDROJ FOTO: Matej KAPUSTA

späť