Bratislavský Hurikán posilnia hráčky z Lida a zrejme aj z Trenčína

10.07.2019 19:35:38
Šieste miesto, ktoré v predošlej sezóne dosiahli dievčatá ženského tímu z Hurikánu Bratislava v extralige žien, bolo najlepším v histórii klubu. Aktuálna Hyundai extraliga však začína písať novú históriu, pretože sa liga po tohtoročnej sezóne zúži na osem družstiev. Aj preto má Hurikán pred sebou novú výzvu.

Hurikán vo štvrťfinále vyradili úradujúce majsterky zo Sabinova 3:0 na zápasy, čo odsúdilo Bratislavčanky na totožné umiestnenie ako po základnej časti a to spomínanú šiestu priečku. Hlavný tréner ženského Hurikánu Ján Žúbor zhodnotil predchádzajúcu sezónu slovami: „Uplynulá sezóna bola z pohľadu dosiahnutého umiestnenia najlepšou v histórii klubu, ale cieľom bolo prejsť cez štvrťfinále... Zranenia kľúčových hráčok však prišli v nepravý čas. Navyše najsilnejší súper v play-off nám to prekazil. So sezónou sme aj napriek tomu spokojní.“

 

Nová sezóna sa postupne blíži a dievčatá z Hurikánu nechcú za ostatnými tímami zaostávať. „S letnou prípravou sme začali 10. júna a potrvá do konca júla. Od augusta začíname v hale a neskôr nás čaká účasť na turnaji Slovak Floorball Cup a taktiež niekoľko prípravných zápasov pred sezónou,“ doplnil kouč Hurikánu.

 

Uspokojiť sa s historicky najlepším umiestnením by asi nebolo ideálne a tak sa Bratislavčanky možno pokúsia posunúť ďalej. Ich tréner však o konečnom umiestnení pomlčal a prezradil len čiastkový cieľ. „Nakoľko z Hyundai extraligy vypadávajú priamo posledné dva tímy a ôsmy hrá baráž, našim cieľom je skončiť po základnej časti do šiesteho miesta.“

 

Hurikán po ročnej pauze opäť prihlásil svoj B-tím do nižšej prvej ligy žien. Zaujímalo nás, čo ich k tomu viedlo, prípadne s akým zámerom tak urobili. „Hlavnou myšlienkou bolo dať dostatočný priestor na zápasy našim juniorkám. Chceme aby si namiesto štyroch zahrali podstatne viac zápasov za sezónu, čo im umožní nazbierať viac skúseností ako v lige, ale aj na spoločných tréningoch s áčkom. Budeme ich ale podľa potreby dopĺňať skúsenejšími hráčkami, ktoré sa predstavia aj v extralige,“ prezradil tréner oboch družstiev Hurikánu.

 

Žiadny klub po sezóne, či počas nej, neobídu odchody, či príchody nových hráčok. Ani Hurikán nie je výnimkou. „Kariéru ukončili Žofia Lešková, ktorá stála pri vzniku ženského družstva a bývalá reprezentantka Natália Broošová. Kvôli slabým výkonom sme sa rozlúčili s Petrou Gešovou, ktorá prestupuje do Kysuckého Nového Mesta. Z pohľadu posilnenia kádra sme predbežne dohodnutí so šiestimi dievčatami z bratislavského Lida a stretli sme sa aj s hráčkami z 1. FBC Florbal Trenčín, ktoré študujú v Bratislave. Tam ešte budeme komunikovať,“ uzavrel Žúbor. Družstvá ŠK Lido a 1. FBC Florbal Trenčín v aktuálnej sezóne neprihlásili svoje družstvá do prvej ligy žien, kde odohrali predchádzajúce súťažné ročníky.

späť