Bučko rozšíril káder dánskeho šampióna, na severe Európy bude aj študovať

09.08.2019 08:56:38
Jedným zo zaujímavých prestupov v slovenskom florbale, ktoré sa udiali počas aktuálneho leta, je odchod Šimona Bučka z ATU Košice do dánskeho tímu Benlöse Floorball Club. Juniorský majster Slovenska si tak bude v budúcej sezóne obliekať dres tamojšieho seniorského šampióna. Mladý slovenský reprezentant bude na severe Európy zároveň aj študovať.

„Nakoľko som tento rok maturoval, musel som sa rozhodnúť, kam sa ďalej posuniem v mojom živote. Rozhodol som sa, že vysokoškolské štúdium by som chcel absolvovať niekde v zahraničí. Mal som však stále na pamäti, že by som chcel študovať niekde, kde by som dokázal hrať môj milovaný florbal a ďalej sa v ňom zlepšovať. Spomedzi všetkých možností, kde by som mohol študovať, sa mi najviac zapáčilo Dánsko,“ povedal Šimon Bučko pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu.

 

„Pri výbere univerzít som si vyberal hlavne tie, ktoré ponúkali odbor Computer Science a nachádzali sa vo väčších mestách, aby som mal väčšiu šancu hrať za dobrý florbalový tím. Mojou hlavnou prioritou sa nakoniec stala univerzita ZIBAT v meste Roskilde, ktoré je vzdialené len zopár kilometrov od hlavného mesta Kodaň,“ ozrejmil.

 

Prestup na sever Európy sa odohral až po majstrovstvách sveta juniorov v Halifaxe. „Bolo to najmä vďaka Peťovi Vrbovi, ktorý keď sa dozvedel, že plánujem študovať v Roskilde, informoval o tom miestny klub Benlöse Floorball Club, za ktorý istú dobu hrával aj môj spoluhráč Adrián Szabó. Potom mi Peter Vrba posunul kontaktné údaje na trénerov klubu a ďalej som si to už riešil ja sám. Za túto prvotnú pomoc som však Peťovi veľmi vďačný. Benlöse hrá v Dánsku najvyššiu súťaž a minulú sezónu sa stali aj majstri krajiny. Myslím si preto, že ciel v ďalšej sezóne budú obhájiť titul a ja budem veľmi rád, ak im k tomu dopomôžem,“ vyhlásil rodák z Košíc.

 

Florbalista, ktorý figuruje aj v premiérovej nominácii nového trénera seniorskej reprezentácie SR Radomíra Mrázka na turnaj Polish Open (4. - 8. septembra), si od pôsobenia v Dánsku nesľubuje nič špeciálne. „Vediem svoj život bez očakávaní, lebo keď sa vám očakávanie nenaplní, budete smutní resp. sklamaní. A to môže mať vplyv na plno ďalších vecí. Radšej sa snažím energiu a silu sústrediť na samotný proces tohto celého prestupu a životu v zahraničí a verím, že ma táto nová skúsenosť posunie ďalej,“ uzavrel Bučko.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

ZDROJ FOTO: Lucia OLEKŠÁKOVÁ

späť