Bude majstrom ôsmy AS Trenčín alebo obháji titul Tsunami?

12.04.2019 21:43:56
Extraliga mužov sa dostáva do poslednej fázy a tou je finálová séria. Do nej sa prebojoval druhý tím po základnej časti Tsunami Záhorská Bystrica, ktorý je obhajcom titulu a ôsmy tím tabuľky FBK AS Trenčín. Kto bude úspešnejší naznačí už nasledujúci víkend.

Tsunami sa do finále prepracovalo cez Snipers, ktorý vo štvrťfinále vyradilo 3:0 na zápasy. V semifinále, ktoré mnohí florbaloví odborníci považovali za predčasné finále, vyradilo Tsunami po náročnej päťzápasovej bitke košické ATU 3:2 na zápasy. Po dvoch rokoch sa však história opakuje a Záhorskú Bystricu čaká vo finále FBK AS Trenčín, ktorý v sezóne 2016/2017 Tsunami zdolalo v sérii hladko 3:0. „Pre mňa osobne nie je prekvapením, že AS Trenčín je vo finále. Majú skúsený tím a ťažia z toho výborne. Séria nebude vôbec ľahká, veď ide o titul. Bol by som rád, keby sa história z pred dvoch rokov opakovala, ale kľudne sa môže hrať až na päť zápasov. Hrať sa bude asi trochu iný florbal ako v semifinálových sériách ale diváci sa určite majú na čo tešiť,“ prezradil kapitán Záhorskej Bystrice Jakub Horecký.

 

Trenčianske AS postupovalo do finále v päťzápasových zápoleniach. Vo štvrťfinále vyradili Považania košické Florko 3:2 a v semifinále rovnako aj lídra základnej časti Nižnú. „Tsunami máme spred dvoch rokov samozrejme čo vracať, ale teraz je to iná sezóna nové play-off a nová motivácia. Do každého zápasu chceme vstupovať čo najzodpovednejšie s cieľom vyhrať. Sme vo finále a tu sa môže stať čokoľvek. Očakávam od série vyrovnané zápasy, ktoré budú potrebovať stopercentnú sústredenosť od začiatku až do konca, aby sme na konci mohli byť úspešní,“ povedal kapitán a hrajúci tréner AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Finálová séria sľubuje zaujímavú drámu, pretože celá súťaž bola v aktuálnom ročníku poriadne vyrovnaná. Partia okolo Juraja Matejku s českou posilou v bráne Tomášom Kafkom sa zomkla a idú si postupne za svojim cieľom. Tsunami je však obhajca trofeje a bude zaujímavé sledovať, kto bude úspešnejší. Počas základnej časti prehrali doma Trenčania 7:9, no v Stupave majstrom prehru odplatili víťazstvom 4:3.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

1. Finále – sobota 13. 4. 2019:

 

14.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská, Stupava)

 

2. Finále – nedeľa 14. 4. 2019:

 

14.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská, Stupava)

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK AS Trenčín

späť