Bude majstrom Tsunami alebo AS?

22.04.2019 10:48:26
Z ôsmeho miesta tabuľky sa počas play-off prepracovali až do finále. Reč je o húževnatom tíme FK AS Trenčín, ktorý sa po príchode brankára Tomáša Kafku zomkol a ťahá spoločnými silami za svojim cieľom. V ceste im však stojí neľahký súper. Sú to obhajcovia majstrovského titulu Tsunami Záhorská Bystrica. Dnes sa v Stupave musí rozhodnúť, pretože stav finálovej série extraligy mužov je nerozhodný 2:2.

Trenčania svoj prvý mečbal v sobotu nedokázali v domácom prostredí využiť. Hostia dokonale zvládli úvod ale aj záver zápasu a dokázali zdolať AS 6:2. Až päť gólov zo šiestich strelila „smrtiaca lajna“ Kubaský – Koval – Kubovič, ktorá je strojcom väčšiny víťazstiev Záhorskej Bystrice. Toto trio spolu nastrieľalo už 98 gólov Tsunami, čo je viac ako polovica presných zásahov celého družstva. V aktuálnej sezóne dnešní súperi odohrali už šesť vzájomných zápasov a po tri vyhral každý z nich.

 

Pred finálovou sériou tréner Tsunami Ján Purc vyhlásil, že ak bude aj táto séria päťzápasová ako semifinále s košickým ATU, že úplne zošedivie... Piaty súboj je na svete a čo na to Purc? „Sú to parádne nervy a verte, či nie už sa pozerám často do zrkadla a pozorujem vo vlasoch čoraz viac sivej farby...,“ povedal s úsmevom a k poslednému finálovému súboju dodal: „Chceme aj v tomto súboji hrať to, na čom sme sa dohodli. Dnes sa musí rozhodnúť a tak môžeme tento zápas považovať za slovenské Superfinále. Tešíme sa a veríme, že budeme úspešní.“

 

Trenčanov určite mrzela sobotná prehra pred domácimi fanúšikmi, no neúspech museli rýchlo zahodiť za hlavu a sústrediť sa na dnešný duel. „Niet sa na čo šetriť. Čaká nás posledný zápas sezóny a my v ňom chceme vyhrať a preto musíme streliť o jeden gól viac než Tsunami,“ prehlásil hrajúci tréner a kapitán AS Trenčín Juraj Matejka a dodal: „Očakávame príchod našich verných fanúšikov a tak sa o skvelú atmosféru neobávame.“ V tábore Tsunami padlo, že pred štvrtým finálovým súbojom niečo zmenili v hre, čo im vyšlo. Matejka má však na to svoj názor: „Podľa mňa je to nezmysel...“

 

Dnes večer spoznáme majstra Slovenska. Získajú tretí titul dvojnásobní majstri Tsunami Záhorská Bystrica alebo sa podarí družstvu FK AS Trenčín vybojovať svoj premiérový titul?

 

Program finálového zápasu extraligy mužov:

 

5. Finále – pondelok 22. 4. 2019:

 

17.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská, Stupava)

späť