Bude pokračovať 1. FBC Trenčín v spanilej jazde aj v roku 2020?

03.01.2020 17:46:15
Extraliga mužov má za sebou extrémne krátky zimný spánok a už zajtra sa 14. kolom opäť preberie k životu. V našej najvyššej súťaži sa uskutočnia štyri zápasy, ďalšie dve stretnutia sú na programe v „trojkráľovej“ dohrávke v pondelok. Zaujímavá je napríklad repríza vlaňajšieho finále či duel medzi Florkom Košice a 1. FBC Trenčín.

V sobotu od 17.30 h hostí obhajca titulu AS Trenčín v domácej hale vlaňajších vicemajstrov z tímu Tsunami Záhorská Bystrica. V prvom vzájomnom zápase v tejto sezóne boli úspešnejší Považania, ktorí v Bratislave vyhrali ešte koncom septembra 5:2. Tieto dve družstvá si zmerali sily aj na EuroFloorball Cupe v Malackách. V semifinále boli úspešní zverenci Jána Purca, zvíťazili 4:1. „Čaká nás náročný zápas. Tsunami sme u nich doma síce tento rok porazili, no momentálne sú v úplne inom hernom aj mentálnom rozpoložení. Uplynulý kalendárny rok sme proti nim hrali až neuveriteľných 8 zápasov, takže myslím, že nejaké prekvapenia, čo sa týka taktiky, sa konať nebudú. Rok sme zakončili veľmi dobrým výkonom v Košiciach proti ATU a keď naň nadviažeme, budeme môcť pomýšľať na body,“ uviedol brankár AS Trenčín Gabriel Mészáros.

 

V ročníku 2019/2020 ešte nepoznali chuť straty bodov hráči iného trenčianskeho tímu - 1. FBC. Či sa im podarí v nastolenom trende pokračovať aj v novom kalendárnom roku sa dozvieme už zajtra od 17.00 hod, keď nastúpia na horúcej pôde košického Florka. „Zápas proti Florku bude veľmi náročný. Obe mužstvá disponujú prepojením skúsených hráčov a mladej krvi. Ide o duel hneď po sviatkoch, čo môže do určitej miery hrať prím. Myslím si však, že tak ako my, ani hráči Florka nenechali nič na náhodu a počas voľna sa na duel pripravovali. Tak ako v predošlých kolách, aj v Košiciach chceme predĺžiť našu víťaznú sériu, aj keď vieme aký silný súper nás čaká,“ povedal hráč lídra tabuľky Marek Bulko.

 

Spišská Nová Ves v poslednom kole v roku 2019 dosiahla prvé víťazstvo v tejto sezóne a na trojbodový úspech chce rozhodne nadviazať. Proti však je Nižná, ktorá sa v uplynulom kole takisto tešila z triumfu. „Ligová prestávka nám padla vhod a čas sme naplno využili na zlepšovanie činností, ktoré nám túto sezónu robia problémy. Či sme sa niekam posunuli uvidíme v sobotu. Súpera napriek tabuľkovému postaveniu nesmieme podceniť a musíme si hrať svoju hru celých šesťdesiat minút. Priestor, dúfa, dostanú aj naši juniori, na ktorých je viditeľný posun dopredu každým odohraným zápasom,“ myslí si kapitán Oravčanov Matúš Medžo.

 

Program zápasov 14. kola extraligy mužov:

 

Sobota 4. januára 2020:

 

17.00 hod - FK Florko Košice - 1. FBC Trenčín (Multihala, Alejová, Košice)
17.00 hod - TJ A-FbO Nižná - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves (MŠH Tvrdošín, Školská)
17.30 hod - AS Trenčín - Tsunami Záhorská Bystrica (ŠC M-Šport, Ostrov, Trenčín - Zamarovce)
18.00 hod - FBK Púchov - ŠK Lido Prírodovedec (sTC Aréna, Športovcov, Púchov)

 

Dohrávky – pondelok 6. januára 2020:

 

16.30 hod - Fat Pipe Snipers Bratislava - FaBK ATU Košice (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)
18.00 hod - FBC A4ka Mikuláš Prešov - FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: FBC A4ka Mikuláš Prešov

späť