Burdeľ: „Bude to náročná cesta, no my máme tie najvyššie ciele!“

17.07.2019 16:30:50
Kúsok od medailí boli dievčatá z Tvrdošína, ktoré v predchádzajúcom ligovom ročníku obsadili nepopulárne štvrté miesto. Po úspešnom štvrťfinále, v ktorom vyradili Nemšovú, nestačili v semifinálovej sérii na Pruské a tak sa museli uspokojiť so „zemiakovou“ medailou... Oravčanky si však v nasledujúcej sezóne Hyundai extraligy trúfajú na viac.

S odstupom času a bez emócii sa hlavný tréner Tvrdošína Milan Burdeľ pozerá na predošlú sezónu nasledovne: „Sezónu hodnotíme pozitívne, hlavne našu účasť v play-off. Základnú časť sme neodohrali podľa predstáv. Nebodovali sme v zápasoch, ktoré z nášho pohľadu body mali priniesť. Toto zaváhanie nás stálo popredné priečky v tabuľke.“

 

Oravčanky sa rozbehli o niečo neskôr než niektoré konkurenčné družstvá, no jednoznačne nezačali s letnou prípravou ako posledné. „S prípravou sme začali prvý júlový víkend. Momentálne sa dievčatá pripravujú individuálne a zúčastňujú sa rôznych turnajov. Ku koncu júla ich čaká tvrdá príprava pod vedením trénera Maja Semana, ktorá bude trvať niekoľko týždňov. V polovici augusta ich čaká posilňovňa a v závere augusta sa presunieme do športovej haly na palubovku. Tu budeme zdokonaľovať herné činnosti jednotlivca. Pred súťažou chceme odohrať aj niekoľko prípravných zápasov,“ prezradil kouč FbK.

 

Štvrtá pozícia florbalistky z Tvrdošína nepotešila a tak sa spoločne zomkli a s trénerom chcú zabojovať v novej sezóne o najvyššie pozície. „V tomto smere máme určite tie najvyššie ciele. Bude to dlhá a ťažká cesta, no ak nadviažeme na posledné zápasy uplynulej sezóny, môžeme byť veľmi úspešní. Všetko ale bude záležať od prístupu zverenkýň, či už k tréningom alebo samotným zápasom,“ povedal Burdeľ.

 

Nie každý má to šťastie, že si po skončení sezóny pre tú nasledujúcu udrží kompletný tím pohromade. V Tvrdošíne sa tak deje. „Pozitívne je, že z družstva nám neodišiel nikto. Radka Rennerová začína štúdium v Čechách ale nemal by to byť z jej pohľadu problém. Predbiehať však nebudem. Do tímu príde brankárka Anna Mária Brlášová. Tým pádom sa nám brankárska pozícia rozrastá, čo je dobre. Máme ešte mladú Karin Piovarčiovú, ktorá podáva stabilné výkony a pevne veríme, že to bude tak i naďalej. Sme predbežne dohodnutí s trénerom Mútneho Antonom Kapičákom, ktorý nám sľúbil striedavé hosťovanie dvoch šikovných zverenkýň. Samozrejme ešte stále sme otvorení aj ďalším možnostiam na čo máme dostatok času,“ uzavrel skúsený a dlhoročný tréner Oravčaniek.

späť