Bystrica ulovila „skalp“ Trenčína!

13.03.2018 20:22:48
Jedno kolo pred koncom prvej ligy žien už poznáme najdôležitejšie fakty súťaže. Víťazky sú už dlhšie známe, ktorými sú dievčatá 1. FBC Florbal Trenčín a z druhého miesta ide do baráže bojovať o postup do extraligy bratislavské Lido. Tretia skončí Banská Bystrica, ktorá dokázala ako jediný tím zdolať Trenčín.

Len dve kolá chýbali družstvu z Trenčína aby prešlo celou súťažou bez zaváhania. Po šestnástich zápasoch však dievčatá spod hradu Matúša Čáka vycestovali na súboj do Badína a banskobystrická Dukla ich zdolala 3:2 a vzala im doterajšiu neporaziteľnosť. „Trenčín dobre poznáme, nakoľko sa stretávame v lige pravidelne. Samozrejme, že skalp prvého družstva nás teší, padli až v Bystrici, nakoľko v sezóne ešte nestratili ani bod. Boli to pre nás dôležité body, ktoré nás udržali v hre o tretie miesto. Ak by sme vybojovali baráž, nehrali by sme ju s úsilím postúpiť. Tretím miestom sme splnili náš plán, ktorý odzrkadľuje našu reálnu výkonnosť v prvej lige. Nie sme ešte na extraligu pripravení, aj keď sme ju už dve sezóny hrali. Máme veľmi mladé družstvo, ktoré potrebuje dozrieť herne a výkonnostne. Baráž si vynahradíme nejakým turnajom v Čadci a prípravným zápasom v zahraničí,“ povedal predseda klubu z Banskej Bystrice Zdenko Bábik a predčasne zhodnotil aj celú sezónu: „Víkend bol excelentný, nielen z pohľadu výsledkov, ale aj z herného hľadiska. Samozrejme, že je na čom stále pracovať. Hráčky hlavne dokázali podať kolektívny výkon, každá vedela o čom nám v týchto dvoch zápasoch išlo a podarilo sa nám nastúpiť v kompletnom zložení. Vyšlo to a po tomto víkende si tretie miesto zaslúžime. Poďakovanie patri všetkým hráčkam, ktoré túto sezónu odohrali a hrajúcej trénerke Baji Uramovej.“ Bystričanky uspeli aj v nedeľu v Topoľčanoch, ktoré zdolali 6:4.

 

Lido potvrdilo postupovú pozíciu v oboch domácich stretnutiach, v ktorých Bratislavčanky zvíťazili na nulu. V sobotu vyhrali nad Cassoviou Velesis Košice 4:0 a na druhý deň nad Rimavskou Sobotou až 13:0.

 

Košice sa na poslednú chvíľu odlepili z posledného miesta tabuľky a to vďaka víťazstvu 6:5 v Bratislave nad Florpédom a keďže Malacky prehrali doma s Mútnym 5:8, majú Východniarky lepšie skóre zo vzájomných zápasov. V poslednom kole hrajú Malacky doma proti béčku Hurikánu a Košice taktiež doma proti Rimavskej Sobote.

 

Výsledky prvej ligy žien:

 

20. kolo – sobota 10. 3. 2018:

 

ŠK Lido Prírodovedec – Cassovia Velesis Košice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

 

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – 1. FBC Florbal Trenčín 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

 

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ – TJ FBK Hornets Mútne 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)

 

FbO Florpédo ZTHŠ Bratislava – FBC Slovan Rimavská Sobota 6:5 (3:0, 3:4, 0:1)

 

21. kolo – nedeľa 11. 3. 2018:

 

FbO Žochár Topoľčany – FBK BCF Dukla Banská Bystrica 4:6 (0:2, 1:2, 3:2)

 

ŠK Lido Prírodovedec – FBC Slovan Rimavská Sobota 13:0 (5:0, 6:0, 2:0)

 

1. SC Malacky – TJ FBK Hornets Mútne 5:8 (3:3, 2:2, 0:3)

 

FbO Florpédo ZTHŠ Bratislava – Cassovia Velesis Košice 5:6 (1:1, 1:4, 3:1)

 

Aktuálna tabuľka po 21. kole:

 

ZDROJ FOTO: Peter VÁCLAVÍK

späť