Bystričanky nemajú „veľké oči,“ no chcú zdolať Topoľčany

04.10.2018 12:57:47
V prvej lige žien sa počas víkendu odohrajú dve neúplné ligové kolá. Zaujímavý súboj sa chystá v Trenčíne, kam v sobotu zavítajú líderky súťaže z Kysuckého Nového Mesta. O prvé body v sezóne sa pokúsia zabojovať Košičanky proti Florpédu a taktiež nováčik z Čadce v Nemšovej, prípadne v Trenčíne.

Až tri zápasy víkendového dvojkola boli odložené a tak nás čaká podstatne menšia porcia súbojov. Medzi najzaujímavejšie bude patriť duel domáceho Trenčína, ktorý je obhajcom prvenstva z minulej sezóny a béčka Kysučaniek, ktoré sa po dvoch kolách ocitli na čele tabuľky.

 

O svoje prvé body zabojujú dievčatá z Čadce, ktorým vstup do sezóny zatiaľ nevyšiel. Doma totiž prehrali s Mútnym aj s Banskou Bystricou. Teraz cestujú do Nemšovej a Trenčína, kde ich nečaká nič jednoduché. „Úvod sezóny sme nemali práve najideálnejší. A určite nebol podľa našich predstáv. S Nemšovou ani s Trenčínom sme nikdy nehrali, takže celkom nevieme, čo od týchto družstiev môžeme očakávať. Do týchto zápasov však pôjdeme s cieľom odovzdať čo najlepší výkon. Sme nováčikom, zatiaľ ešte stále môžeme len prekvapiť. Potrebujeme sa poučiť z chýb na začiatku sezóny, aby sme v jej strede mohli aplikovať vylepšenia do nášho systému a dokázali gradovať náš výkon. Len tak môžeme získavať body a pomýšľať na slušné umiestnenie,“ povedal tréner Čadce Peter Jurga.

 

V Badíne sa pokúsia zvíťaziť domáce Bystričanky, ktoré hostia Topoľčany. Dukla prechádza generačnou výmenou a tak má vo svojom kádri množstvo mladých nádejí. „Topoľčany veľmi dobre poznáme ešte z čias, keď sme začali s florbalom v Banskej Bystrici. „Žochárky“ skončili v troch sezónach vždy na štvrtom mieste a majú stabilnú výkonnosť. Predpokladám, že súboj s nimi bude vyrovnaný. Predstavíme sa po prvý raz v domácom prostredí a určite chceme súpera potrápiť a nepustiť body len tak. Ambície v aktuálnej sezóne nemáme vysoké, disponujeme s najmladším družstvom žien v klubovej histórii, ktorý je z polovice zložený zo starších žiačok. Osobne budem rád, keď nazbierame potrebné skúsenosti. Z celkového pohľadu bude prvá liga vyrovnaná, aj keď si myslím, že štyri, či päť tímov bude bojovať o vyššie priečky. Budem spokojný, keď sa budeme pohybovať v strede tabuľky. Do každého zápasu pôjdeme s rešpektom ale s veľkým odhodlaním,“ povedal tréner Bystričaniek Zdenko Babík.

 

Program zápasov prvej ligy žien:

 

3. kolo – sobota 6. 10. 2018:

 

11.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

17.00 hod – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ – JSC – Wild Girls Čadca (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

17.30 hod – Cassovia Velesis Košice – ŠK Lido Prírodovedec (Multihala, Alejova, Košice)

 

Zápasy FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FBK Harvard Partizánske a TJ FBK Hornets Mútne – FbO Žochár Topoľčany odložili na sobotu 20. 10. 2018.

 

4. kolo – nedeľa 7. 10. 2018:

 

10.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FbO Žochár Topoľčany (ŠH Tajovského, Badín)

11.30 hod – Cassovia Velesis Košice – FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava (Multihala, Alejova, Košice)

13.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – JSC – Wild Girls Čadca (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

15.00 hod – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

 

Zápas TJ FBK Hornets Mútne – FBK Harvard Partizánske odložili na nedeľu 21. 10. 2018.

 

ZDROJ FOTO: Matej KAPUSTA

späť