Čaká nás súboj o bronzovú medailu proti Fínom

29.06.2018 21:24:02
Slovenská reprezentácia mužov nestačila v semifinálovom súboji Akademických majstrovstiev sveta na Čechov, ktorým podľahla 1:8. Naši reprezentanti si tak zajtra zahrajú o konečné tretie miesto proti Fínsku, ktoré v dnešnom prvom semifinále prehralo so Švajčiarmi 3:6.

Tak ako zdobila Slovákov stopercentná úspešnosť prvých tretín bez inkasovaného gólu počas doterajších troch zápasov, práve s Čechmi to chlapcom nevyšlo. Už na začiatku druhej minúty inkasoval Rudolf Turiak prvý gól a o ďalších šesť nasledoval druhý. Česi si upevnili pozíciu aj tretím presným zásahom a to v štrnástej minúte, čím položili základ pre úspešný výsledok za cestou do finále.

Druhá tretina gól nepriniesla. Obe družstvá sa snažili držať loptu na svojich hokejkách a pozorné obrany im nedovolili strieľať na bránku o čom svedčí aj pomer striel, ktorý bol len 4:3 v prospech Čechov.

Začiatok záverečnej časti zápasu chlapcom opäť nevyšiel podľa predstáv. Český tím už po minúte skóroval a definitívne rozhodol o svojom postupe do finále. O ďalších päť minút prišla krátka strata koncentrácie, čo skúsení Česi dokonale využili na strelenie ďalších dvoch gólov a potvrdili svoje víťazstvo. Slováci však nezostali bez streleného gólu, pretože sa im osem minút pred koncom podarilo využiť presilovú hru a autorom presného zásahu bol Martin Kátlovský. Naši geografickí susedia však chceli mať posledné slovo, ktoré spečatili ďalšími dvomi gólmi v sieti Turiaka a zvíťazili 8:1. „Proti českému tímu to bol motivačný súboj, no počas prvej tretiny sa hral nepekný florbal z oboch strán a po dvoch hrubých individuálnych chybách nám súperi šupli dva góly a tretí sme inkasovali po zlej kombinácii. Druhá tretina bola herne vyrovnaná a v záverečnej sme doplatili na zbytočné straty lopty, čo český tím trestal. Z chýb sa musíme poučiť a zajtra sa pokúsime o nemožné,“ povedal tréner Slovenska Petr Koutný.

Slovensko sa tak zajtra od 12.00 hod v boji o tretie miesto stretne proti reprezentácii Fínska.

Česko – SLOVENSKO 8:1 (3:0, 0:0, 5:1)