Cassovia Open sa pripravuje na svoj druhý ročník.

16.05.2016 19:15:40
V Košiciach sa o dva týždne uskutoční druhý ročník medzinárodného turnaja, ktorý nesie názov Cassovia Open.

Po pozitívnych ohlasoch z prvého ročníka a záujme zo strany klubov sa košickí organizátori rozhodli v dňoch od 27.-29. mája 2016 zorganizovať 2. ročník medzinárodného turnaja pod názvom Cassovia Open. Turnaj  sa rozšíril o kategórie žien, juniorov a amatérov. Účasť na turnaji potvrdila Maďarská reprezentácia v kategórii mužov a juniorov, ACEMA Sparta Praha, dva najlepšie slovenské kluby ATU aj Florko Košice aj čerstvý extraligista Žltý sneh Košice. V juniorskej kategórii sa predstavia českí Plantážnici. Zároveň organizátori rokujú o účastí viacerých tímov v daných kategóriach, nielen z regiónu strednej Európy. Úspešne oslovujú taktiež slovenské ale aj české, poľské, rakúske a rumunské celky.

 

Vďaka nezištnej pomoci Slovenského florbalového zväzu sa do Košíc vráti aj Gerflor a mantinely Sverigen, za čo celý organizačný tím Cassovia Open ďakuje prezidentovi SZFB - Danielovi Grancovi.

Cieľom tohto turnaja je vytvoriť turnaj s pridanou hodnotou, preto v rámci turnaja sa pripravujú workshopy s medzinárodnou účasťou zamerané pre manažérov, trénerov a rozhodcov.

 

V ďalších ročníkoch majú organizátori záujem o ďalší rozvoj turnaja a budovanie značky Cassovia open. Chcú to dosiahnuť najmä angažovaním stredoškolskej mládeže a florbalovej verejnosti do našich aktivít spojených s účasťou elitných európskych tímov.

Do začiatku turnaja Cassovia Open 2016 ostávajú už len necelé dva týždne. 

Registrovať sa na tento turnaj môžete ešte stále prostredníctvom webstránky: http://www.cassoviaopen.eu/

 

späť