Čepel: „Chýba nám jeden bod, no my chceme všetkých šesť!“

07.02.2019 06:50:03
Už len tri ligové kolá zostávajú družstvám prvej ligy mužov do konca základnej časti a tak sa bojuje o každé miesto v tabuľke. Nasledujúci víkend prezradí veľa. Jedinú istotu má posledná Sereď, ktorej hráči už vedia, že zostupujú do nižšej súťaže. Šancu na záchranu majú ešte Michalovce a ku konečnému prvému miestu nemá ďaleko košický Žltý Sneh, ktorý potrebuje jeden bod.

Lídri súťaže zo Žltého Snehu majú komfortnú situáciu, pretože v zostávajúcich troch súbojoch potrebujú na udržanie si prvého miesta vybojovať jeden bod. O ten sa pokúsia zabojovať v Dubňanoch proti Skalici a v nedeľu pôjdu za víťazstvom v Trnave. Nebudú to jednoduché súboje, pretože sú to družstvá zo štvrtej a tretej priečky tabuľky. „Je nám jasné, že potrebujeme jeden bod aby sme vyhrali základnú časť ale tento víkend chceme naplno bodovať, aby sme si zlepšili sebavedomie po posledných nie príliš presvedčivých výkonoch z nasej strany. Túto sezónu nastupujeme na každý zápas s tým, že chceme vyhrať, takže neplánujeme poľaviť ani v ostatných troch zápasoch základnej časti,“ povedal kapitán Žltého Snehu Košice Roman Čepel.

 

Druhí Púchovčania sa nesústredia na útok na čelnú pozíciu, pretože majú na Košičanov stratu ôsmich bodov. Považania hrajú v Sabinove, ktorý chce zaútočiť na prvú osmičku a na druhý deň sa predstavia v Rabči proti Raptorsu. „Žltý Sneh si už podľa mňa prvé miesto postráži. My ešte máme kopu roboty, aby sme sa udržali na druhom mieste a to nás čakajú tri náročné zápasy na súperových palubovkách. Najťažší z nich bude už v sobotu proti Sabinovu, ktorý už u nás ukázal, že nepatrí na pozíciu na ktorej sa momentálne nachádza Chceme však vyhrať aby sme sa udržali na spomínanej druhej priečke tabuľky,“ povedal tréner Púchova Peter Hinka.

 

Sabinovskí „Predátori“ prespali úvodnú časť sezóny a na konci základnej časti tuho bojujú o účasť v play-off. Na ôsmu priečku majú však stratu tri body, no budú mať výhodu domáceho prostredia. Sabinov hostí druhý Púchov a na druhý deň Dubnicu. „My sme pred sezónou vstupovali do súťaže s ambíciou hrať play-off. Chlapci zabojujú posledné tri zápasy tak, aby sme získali, čo najviac bodov. Nepodarilo sa nám zachytiť začiatok sezóny, tak musíme zbierať body teraz. Ja sa osobne nezúčastním víkendových súbojov kvôli kolízii zápasov so ženskou extraligou. Mojou prioritou je momentálne dvojzápas žien s Kysuckým Novým Mestom a Tvrdošínom, kde sa rozhodne, kto vyhrá základnú časť. Teda na lavičke mužov ma vystrieda kolega Gergelčík alebo Magura, ktorí vedia chlapcov tiež poriadne vyhecovať. Sám som zvedavý ako to dopadne. Verím, že sa ešte prebojujeme do prvej osmičky. Potom sa uvidí,“ povedal tréner Sabinova Ján Motešický.

 

O play-off bojujú aj deviate Topoľčany, ktoré na Raptors a Partizánske strácajú dva body. „Žochárov“ čakajú doma chlapci z Detvy, no v nedeľu sa v priamom súboji stretnú o body s Partizánskym.

 

Či si udrží terajšie ôsme miesto nováčik súťaže Raptors, odhalia ich súboje proti Dubnici a Púchovu. Posledná Sereď sa predstaví v Partizánskom a na druhý deň privíta doma Detvu.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

20. kolo – sobota 9. 2. 2019:

 

15.30 hod – FBC 11 Trnava – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Rybníková, Trnava)

17.45 hod – FBC Skalica – Žltý Sneh Košice (ŠH Sportcentrum ŽELVA, Hodonínská, Dubňany, ČR)

18.00 hod – FBK RAptORs – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom (ŠH ZŠ s MŠ Rabčická, Rabča)

18.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – DTF team Detva Joxers (ŠH Pílska, Topoľčany)

18.00 hod – FBK Harvard Partizánske – ICE Players Sereď (MŠH, Februárová, Partizánske)

18.00 hod – FbC Predator Sabinov – FBK Púchov (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

 

21. kolo – nedeľa 10. 2. 2019:

 

10.45 hod – FBC Skalica – Eastern Wings Michalovce (ŠH Sportcentrum ŽELVA, Hodonínská, Dubňany, ČR)

14.00 hod – FbC Predator Sabinov – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

15.00 hod – FBC 11 Trnava – Žltý Sneh Košice (MŠH, Rybníková, Trnava)

16.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – FBK Harvard Partizánske (ŠH Pílska, Topoľčany)

16.00 hod – FBK RAptORs – FBK Púchov (ŠH ZŠ s MŠ Rabčická, Rabča)

16.00 hod – ICE Players Sereď – DTF team Detva Joxers (ŠH OA, Kukučínova, Sereď)

 

ZDROJ FOTO: www.tvkosice.sk

späť