České juniorky nad sily Sloveniek

31.01.2020 20:49:36
V druhom vystúpení slovenskej reprezentácie junioriek na turnaji Polish Cup sa naše dievčatá stretli so susedným Českom. Súperky boli lepším družstvom a zdolali Slovensko 3:7. Turnaj pokračuje aj zajtra a zverenkyne trénera Jiřího Typla čakajú dvaja súperi. Najprv si zahráme proti Švajčiarsku a podvečer proti domácemu Poľsku.

Náš druhý dnešný súper si v dopoludňajšom súboji spravil chuť, pretože Češky zvíťazili nad Nemeckom 14:1. Prvý gól nášho zápasu strelili české reprezentantky, ktoré využili presilovú hru a otvorili skóre. O štyri minúty neskôr už viedli súperky o dva góly. Slovenky sa však nevzdávali A na začiatku desiatej minúty znížila Michaela Krajčová, ktorá necelé tri minúty pred koncom úvodnej časti dokázala aj vyrovnať. 

 

Druhá tretina bola z pohľadu výsledku rozhodujúca. Český tím sa dokázal presadiť až trikrát a z trojgólového manka sa slovenské juniorky nedokázali dostať. Obzvlášť, keď počas úvodnej päťminútovky tretej tretiny zvýšila na rozdiel štyroch gólov Vlaďka Maděrová. Trochu uťahané Slovenky dokázali znížiť z hokejky Barbory Gáborovej, no bola to opäť Maděrová, ktorá uzavrela na konečných 3:7 pre reprezentáciu Česka.

 

Hlasy po zápase:

 

Vladimír Gábor (tréner Slovenska): „Bol to veľmi ťažký zápas. Podľa predpokladov boli Češky aktívnejšie a dominovali na lopte. Nám sa dlho darilo s nimi držať krok, rozhodli dve minúty v závere druhej tretiny, keď sme netrafili prázdnu bránu. Súper z protiútoku skóroval a následne v krátkom čase ešte dvakrát. Sme spokojní s prístupom a bojovnosťou dievčat a celkový výsledok je pre nás prijateľný. Musíme teraz rýchlo zregenerovať a ráno nás čakajú Švajčiarky, budeme chcieť podať minimálne podobný výkon ako dnes.“

 

Michaela Krajčová (najlepšia hráčka zápasu za Slovensko): „Od začiatku sme vedeli, že to bude ťažký zápas. Ale nezľakli sme sa a hneď od úvodu sme hrali aktívne, čomu nasvedčovalo aj skóre po prvej tretine. V druhej sme začali robiť chyby, po ktorých nás Češky potrestali gólmi. Celkový výsledok je pre nás dobrý a pokúsime sa z tohto súboja určite poučiť. Chválim celý tím za výborný výkon.“

 

SLOVENSKO – Česko 3:7 (2:2, 0:3, 1:2)

späť