Česť domácim tímom zachraňovali žilinské „Kobylky“

27.01.2019 09:37:20
V sedemnástom kole extraligy mužov dominovali hosťujúce družstvá, ktoré v štyroch súbojoch dokázali zvíťaziť v riadnom hracom čase a v jednom prípade po samostatných nájazdoch. Ako jediní potešili v domácom prostredí svojich fanúšikov hráči Grasshoppersu Žilina, ktorí zvíťazili nad Spišskou Novou Vsou 9:6.

V trochu netradičnom čase a to už pol hodinu pred poludním, rozbehli v hlavnom meste svoj duel hráči bratislavského Lida s Nižnou. Hostia z Oravy potvrdili kvalitu a svoju dominanciu odpálili hneď v úvode, pretože po necelých siedmich minútach vyhrávali hladko 4:0 a svoj vybudovaný náskok napriek neskôr inkasovaným gólom z rúk už nepustili. Zápas dotiahla Nižná do víťazného konca v pomere 11:6. „Celý zápas sme mali pod kontrolou. Samozrejme nejaké tie zaváhania v podobe prihrávok súperovi na gól a nekompaktné bránenie formácie nás stálo inkasované góly ale to k florbalu patrí. Florbalové ihrisko síce trochu vyrovnalo výkony, keďže v hale Mladosť nie je polovica ihriska dva metre od hranice veľkého bránkoviska, ale aj napriek tomu sa nám podarilo vyhrať tento dôležitý zápas s našimi kamarátmi z Lida,“ povedal kapitán Nižnej Tomáš Reguly.

 

Chlapci z 1. FBC Trenčín si v domácom súboji proti obhajcom titulu verili. Veď sú jediným družstvom v aktuálnej sezóne, ktoré si z ihriska Tsunami odviezlo dva body po víťazstve 6:5 a to si vybojovali po samostatných nájazdoch. Rovnaký výsledok sa ale zrodil aj tentoraz. Tsunami vyhralo úvodnú tretinu 6:1 a veru málo kto veril, že sa hostia ešte budú na konci triasť o body. Trenčania totiž zabojovali a v poslednej časti sa štyrmi gólmi dotiahli na rozdiel jediného, no napokon už vyrovnať nestihli a prehrali tesne 5:6. „Prvá tretina bola výborná, hrali sme na loptičke a využívali šance. Druhá tretina zo začiatku bola ako prvá, ale začali sme potom hrať na krásu namiesto toho, aby sme aj naďalej dávali góly. Záverečná časť hry priniesla malé uspokojenie. Dve presilové hry súpera za sebou a inkasovaný gól pri vlastnej presilovke dostali súpera na koňa. Sme radi, že Trenčanom v závere už nezostal čas na vyrovnanie ako tomu bolo v prvom vzájomnom zápase a berieme všetky tri body,“ zhodnotil kouč Záhorskej Bystrice Ján Purc.

 

Určitým zúfalstvom by sa dalo nazvať trápenie bratislavského Hurikánu, ktorý zostáva aj po včerajšku jediným tímom bez bodu a na poslednom mieste tabuľky. Hurikán tentoraz nestačil na košické Florko, ktorému podľahol 4:7. „Čakal nás síce tabuľkovo povinný súboj, no tieto sa nám väčšinou nedaria podľa predstav. Napriek tomu sme si iné ako tri body nepripúšťali. Z rôznych dôvodov sme cestovali bez šiestich hráčov, no k zápasu sme pristúpili zodpovedne. Hlavne v obrane sme hrali až na pár hluchých chvíľ to, čo sme chceli. Horšie dnes bola na tom naša útočná hra, kde sme nedokázali premieňať veľké šance. Dôležité ale bolo získať tri body a to sa nám podarilo,“ povedal hráč FK Florko Košice Lukáš Blaško.

 

Prekvapenie sa zrodilo v metropole Východu kam vycestovali hráči bratislavského Snipers. Domáce ATU nezačalo zle a prakticky dve tretiny nad Snipers viedlo. V tretej časti však inkasovali dva góly, čo doviedlo zápas do predĺženia. V ňom sa nerozhodlo a prišli na rad samostatné nájazdy. V nich rozhodol Matúš Gajdoš, ktorý okrem nájazdu strelil ešte ďalšie dva góly a výraznou mierou dopomohol hosťom k zisku dvoch bodov.

 

O miestenku do play-off urputne bojujú aj hráči AS Trenčín, ktorí si udržali ôsmu pozíciu víťazstvom 7:4 v Prešove. „Naša výhra bola v tomto stretnutí veľmi dôležitá. Zápas sme mali pomerne pod kontrolou, súper mal však nebezpečné protiútoky, ktoré sa nám od polovice zápasu darilo zneškodňovať,“ zhodnotil hrajúci tréner a kapitán AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Česť domácich družstiev zachraňovali žilinské „Kobylky“, ktoré ako jediný domáci tím dokázali naplno bodovať. Vyhrali nad Spišskou Novou Vsou 9:6 a k tejto výhre im dopomohla stopercentná úspešnosť presilových hier. Žilinčania totiž využili na góly všetky tri ponúknuté presilovky, čo sa ukázalo ako rozdielové a rozhodujúce v tomto dôležitom zápase.

 

Výsledky zápasov extraligy mužov:

 

17. kolo – sobota 26. 1. 2019:

 

ŠK Lido Prírodovedec – TJ A-FbO Nižná 6:11 (0:4, 4:3, 2:4)

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 9:6 (1:1, 4:2, 4:3)

 

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FK Florko Košice 4:7 (1:4, 1:1, 2:2)

 

FaBK ATU Košice – Fat Pipe Snipers Bratislava 5:6 sn (2:0, 3:3, 0:2, 0:1)

 

1. FBC Florbal Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica 5:6 (1:6, 0:0, 4:0)

 

FBC Mikuláš Prešov – FBK AS Trenčín 4:7 (2:3, 1:2, 1:2)

 

Aktuálna tabuľka po 17. kole:

späť