Chamula: „Sériu si trúfame ukončiť doma!“

15.03.2019 10:32:41
Prvá liga mužov má pred sebou druhý semifinálový víkend. Bližšie k postupu do finále je družstvo Púchova, ktoré vyhráva v sérii s Topoľčanmi 2:0 na zápasy. Víťazi základnej časti zo Žltého Snehu Košice si doma zavarili, keď stratili jeden zápas s Detvou a teraz cestujú na ich horúcu pôdu.

Do Košíc pricestovali hráči Detvy s jasným zámerom, ktorý sa im podaril. Uchmatnúť lídrovi základnej časti aspoň jeden zápas. Hneď v prvom zaskočili domácich a tešili sa z víťazstva 6:4. Ani v druhom zápase však neboli do počtu a trápili Košičanov do konca súboja, v ktorom však prehrali 3:5. Teraz hrá Detva doma, kde počas základnej časti dokázal zvíťaziť Púchov a Trnava. „Čakajú nás dva domáce zápasy. Séria je vyrovnaná a očakávam, že sa tieto súboje budú niesť v podobnom duchu ako v Košiciach. Ale ukázali sme, že favorita série vieme potrápiť a aj s nimi zvíťaziť. Takže nevidím jediný dôvod, prečo by sme nemali byť úspešní a sériu si trúfame ukončiť doma dvoma víťaznými zápasmi,“ povedal kapitán Detvy Martin Chamula. Košičania si domáce zaváhanie uvedomujú, no chcú byť u súpera stopercentní. „Do Detvy ideme vyhrať oba zápasy aj keď vieme, že to nebude jednoduché. Myslíme si, že je to v našich silách. A verím, že do Košíc sa vrátime, keďže tam bývame ale s víťaznou sériou 3:1 v náš prospech. Na víkend sa veľmi tešíme,“ Roman Čepel.

 

Zarobené na finálovú účasť majú Púchovčania, ktorí doma s Topoľčancami nezaváhali a vedú v sérii 2:0 na zápasy. „S ničím iným ako s myšlienkou postupu do finále ani do Topoľčian nejdeme. My si veľmi dobre uvedomujeme silu súpera, ktorý doma vyradil silnú Trnavu, ale rovnako sme si vedomí svojich kvalít. Vieme, že nás nečaká nič jednoduché, ale sme odhodlaní vyhrať a isť do finále,“ povedal tréner Púchova Peter Hinka. Štvrťfinálové prekvapenie z Topoľčian bude mať náročnú úlohu, no „Žochári“ sa pokúsia o nemožné. „Sme si vedomí, že nás čaká ťažký víkend, o to viac, keď sme si z Púchova priviezli iba dve prehry. Zápasy vonku sme nezvládli hlavne v hlavách a odzrkadlilo sa to aj na našej hre. Verím, že do víkendu vstúpime úplne s iným prístupom a Púchovu postup zadarmo rozhodne nepustíme. Doma sme silní, čo sme už v prvej lige neraz ukázali a s rastúcou podporou od divákov sa pokúsime sériu vrátiť naspäť do Púchova,“ povedal tréner Topoľčian Daniel Hatala.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

3. Semifinále – sobota 16. 3. 2019:

 

17.30 hod – DTF team Detva Joxers – Žltý Sneh Košice (MŠH, Štúrová, Detva)

18.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – FBK Púchov (ŠH, Pílska, Topoľčany)

 

4. Semifinále – nedeľa 17. 3. 2019:

 

14.00 hod – DTF team Detva Joxers – Žltý Sneh Košice (MŠH, Štúrová, Detva)

16.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – FBK Púchov (ŠH, Pílska, Topoľčany)

 

ZDROJ FOTO: www.kosiceonline.sk

späť