Chlapci bojujte so srdcom a podarí sa vyhrať!

06.05.2017 13:29:42
Štvrtý súboj slovenských reprezentantov na Majstrovstvách sveta juniorov vo švédskom Växjö bude posledným na tomto podujatí. Našim súperom v boji o konečné siedme miesto, ktoré znamená záchranu v divízií A, budú Poliaci.

V doterajšom priebehu šampionátu ani jeden z dnešných súperov nedokázal v žiadnom z troch meraní síl bodovať. Poliaci v skupine B postupne prehrali so Švajčiarskom 3:12, Českom 5:18 a s Lotyšskom 10:13. Naši reprezentanti v skupine A podľahli domácim Švédom 0:13, Dánom 5:6 a s majstrami sveta Fínmi sme prehrali 3:8. Poliaci mali pred začiatkom šampionátu vyššie ciele a chceli zopakovať šieste miesto z predchádzajúcich MS. Nepodarilo sa im to a tak sa dnes budú zachraňovať a my veríme, že im to naši reprezentanti neumožnia. „Cieľ, ktorý sme si vytýčili pred šampionátom už nesplníme, no dnes musíme veľmi dôležitý zápas zvládnuť. Ak chlapci podajú totožný výkon ako proti Fínsku, myslím si, že sa o výsledok obávať nemusíme. Otázkou je, či budeme mať dostatok fyzických síl. Dôležitá je aj psychická pohoda a ja verím, že som mojich zverencov na tento dôležitý súboj dobre pripravil aj bez účasti psychológa,“ povedal tréner Petr Koutný. Z chlapcov cítiť na každom kroku odhodlanie a preto je potrebné veriť, že do posledného zápasu dajú srdiečko a všetky svoje sily a dokážu pre ďalšiu generáciu zachovať účasť medzi florbalovou elitou.

 

S poľskou reprezentáciou sme v doterajšej histórií odohrali najviac zápasov ako s ostatnými našimi súpermi na MS. Máme za sebou až šesť meraní síl a bilancia je priaznivá v náš prospech. Až v piatich súbojoch sme sa tešili z víťazstiev a prehrali sme na turnaji v Stupave v roku 2011 v pomere 4:6. Posledný zápas sme s Poliakmi odohrali na turnaji Polish Cup začiatkom februára tohto roku a naši chlapci dokázali zvíťaziť 4:3.

 

Dnešný súboj medzi Slovenskom a Poľskom môžete od 19.00 hod sledovať na živo tu:

 

Poľsko – SLOVENSKO

späť