Chystá sa slovenské semifinále!

25.08.2017 23:35:17
Extraligoví finalisti z predchádzajúcej sezóny sa na turnaji EuroFloorball Challenge stretnú medzi sebou už v semifinále. V dnešnom treťom súboji dokázalo družstvo Tsunami Záhorská Bystrica zdolať ukrajinský Melitopol 7:3 a zabezpečilo si prvé miesto v tabuľke. Druhé miesto v skupine B si zabezpečili domáci Trenčania po výhre nad talianskym Floorball L Aquila 10:3.

Duel Tsunami so Skalou začal opatrne. Obaja súperi sa oťukávali a vedenia sa ujali Ukrajinci. Záhorská Bystrica však zásluhou Kuboviča vyrovnala. Netrvalo dlho a súperi sa bleskovým využitím presilovky opäť dostali do vedenia. Tsunami pred odchodom do šatní ešte stihlo vyrovnať. V druhej časti hry už po štrnástich sekundách dokonal obrat po fantasticky zahratej štandardke opäť Kubovič, ktorý skóroval z presilovky aj pred druhou sirénou a zvyšoval na 4:2 „Smrtiaca lajna“ Kubovič – Kubaský – Koval v tomto zápase jednoznačne rozhodla o konečnom víťazstve 7:3, keď toto zohraté trio strelilo celkom šesť gólov a Martin Kubovič až štyri z nich.

 

Vo večernom súboji nastúpili florbalisti FBK AS Trenčín proti talianskemu Floorball L Aquila. Bola to hra „mačky s myšou,“ pretože Taliani, ktorí nastúpili s deviatimi hráčmi betónovali veľké bránkovisko a hralo sa prakticky na jednu bránu. AS napokon rozbil hosťujúce hradby v pomere 10:3 a zabezpečil si z druhého miesta postup do semifinále, kde sa zajtra odohrá slovenský súboj proti Tsunami Záhorská Bystrica.

 

Tsunami Záhorská Bystrica (SVK) – FBC Skala Melitopol (UKR) 7:3 (2:2, 2:0, 3:1)

 

FBK AS Trenčín – Floorball L Aquila (ITA) 10:3 (5:0, 1:0, 4:3)

 

ZDROJ FOTO: Peter MRÁZIK

späť