„Čierny kôň“ play-off v derby proti majstrovi

10.03.2017 13:55:10
Semifinálové súboje extraligy juniorov sľubujú zaujímavé zápolenia. Nechýbajú v nich obhajcovia titulu FK ATU Košice a taktiež vicemajstri zo Žiliny. Majstri nastúpia v sérií proti mestským kolegom z FbO Florko Košice. Florko môžeme pasovať za „čierneho koňa“ tohtoročného play-off, pretože zo šiesteho miesta vyradili štvrtý ŠK 1. FBC Trenčín.

 

Derby sa odohrá v majstrovskej hale na Ostrovského v Košiciach a máme sa veru na čo tešiť. Florko načasovalo formu na vyraďovaciu fázu, no ATU obhajuje titul, čiže dráma na pohľadanie. Počas aktuálnej sezóny sa v jej základnej časti stretli obe družstvá dvakrát. ATU doma vyhralo 7:3, no v susednej Multihale na Alejovej to bola dráma až do konca. ATU vyhralo o jediný gól 3:2 a tak bude aj počas semifinále platiť, že derby nemá favorita. Obzvlášť, keď vieme, že súťaž juniorov často výrazne ovplyvňuje extraliga mužov. Kluby si určujú priority a tak často hráči za juniorku nehrajú. Obaja súperi majú seniorské tímy v play-off a Florko hrá v Trenčíne.

 

 

Žilinské „Kobylky“ majú veľké problémy so športovou halou a tak úvodný semifinálový duel proti bratislavskému Snipers odohrajú v Kysuckom Novom Meste. V prospech domácich môže hrať skutočnosť, že mužský tím sa zapojí do baráže o záchranu až v apríli a tak juniorský tím môže využiť všetkých svojich zverencov. Snipers je v opačnej situácií. Jeho mladíci pôsobia aj v družstve dospelých, ktorí postúpili do semifinále prvej ligy a bojujú o účasť v extralige. Bude teda veľa záležať na tom, ako si tréneri rozdelia hráčov a určia priority. V každom prípade Snipers má dostatok šikovných dorastencov a káder dopĺňa dvomi staršími žiakmi, ktorí vôbec nie sú do počtu. V tejto sezóne vyhral doma Snipers 5:2 a v Žiline sa zrodila remíza 6:6, čiže to bude zaujímavá séria.

 

Program semifinále extraligy juniorov:

 

1 – Semifinále – sobota 11. 3. 2017:

 

14.00 hod – FK ATU Košice – FbO Florko Košice (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

15.15 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – Snipers Bratislava (MŠH, Športová, Kysucké Nové Mesto)

 

2 – Semifinále – nedeľa 12. 3. 2017:

 

11.00 hod – FK ATU Košice – FbO Florko Košice (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

13.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – Snipers Bratislava (ZŠ V. Javorku 32, Žilina)

späť