Čo nás čaká v roku 2016?

01.01.2016 18:37:56
Rok 2015 sa stal historickou minulosťou, no pred nami sú nové očakávané udalosti. Čo nás teda čaká v roku 2016?

Už zajtra sa v športovom centre M-Šport v Trenčíne stretnú slovenské juniorské reprezentantky, ktoré sa pripravujú na májové MS, ktoré sa uskutočnia v kanadskom Belleville.

 

Od polovice januára sa rozbehne hlasovanie v druhom ročníku ankety „Florbalista roka 2016.“

Začiatkom februára vypukne nielen v Nitre, ale aj na celom Slovensku, florbalová horúčka. Slovenskí mužskí reprezentanti odohrajú od 3. do 7. februára v meste pod Zoborom kvalifikačný turnaj o postup na decembrový svetový šampionát, ktorý sa uskutoční v Lotyšsku. Do Nitry zavítajú majstri sveta Švédi a okrem nich si naši reprezentanti zmerajú sily s Ruskom, Francúzskom, Belgickom a Islandom.

 

Ešte vo februári spoznáme víťaza prvej ligy žien. Prvé dva tímy postúpia do baráže (nie B-tím) a zahrajú si s poslednými celkami Extraligy o postup do najvyššej súťaže.

 

Koncom marca spoznáme víťazov baráže o Extraligu juniorov, kde sa stretnú štyria víťazi regiónov s družstvami na deviatom a desiatom mieste po základnej časti súťaže. Začiatkom apríla sa bude odovzdávať prvý titul majstra Slovenska v juniorskej Extralige, v ktorej sa po prvý raz v trojročnej histórií bude hrať play off.

 

Rovnako v marci sa dozvieme víťaza druhej najvyššej celoslovenskej súťaže mužov, ktorý postúpi do Extraligy. Druhý celok súťaže si zahrá baráž o postup s predposledným tímom Extraligy.

 

Tituly majstrov Slovenska Extraligy mužov aj žien sa budú odovzdávať na prelome marca a apríla.

 

V máji odlieta slovenská reprezentácia junioriek na MS do Kanady (4. – 8. 5. 2016). Dievčatá obhajujú piate miesto, ktoré si vybojovali na predchádzajúcom šampionáte v Poľsku. V skupine „A“ nás však nečakajú ľahké súboje. Slovenky si postupne zahrajú proti Švajčiarsku, majsterkám sveta Švédkam a proti Nórsku.

 

V máji sa začnú turnaje o Majstra Slovenska vo všetkých vekových kategóriách.

 

V júni sa uskutoční Konferencia Slovenského zväzu florbalu a v rovnakom mesiaci aj vyhlásenie konečných výsledkov druhého ročníka ankety „Florbalista roku 2016.“

 

Od júna až do augusta sa po celej Európe bude konať množstvo turnajov na medzinárodnej úrovni. Medzi najznámejšie patria TS Cup, Hummel Open Game, Prague Games, Nisa open, Czech Open, Stupava Floorball Cup a pod.

 

September bude patriť postupnému rozbiehaniu domácich celoštátnych súťaží a o mesiac neskôr aj všetkých súťaží v regiónoch.

 

Začiatok decembra (3. – 11. 12. 2016) bude patriť Majstrovstvám sveta mužov v lotyšskej Rige a my veríme, že aj s našou účasťou.

 

Udalostí sa vo florbalovom dianí uskutoční ešte podstatne viac, no my sme vám pripomenuli niekoľko najzaujímavejších podujatí.

späť