Čonka-Skyba už má po operácii, tri mesiace bol v neistote

27.06.2020 19:29:30
Slovenský reprezentant Filip Čonka-Skyba už absolvoval operáciu problémového ramena. Pôvodne bol chirurgický zákrok naplánovaný na záver marca, uskutočnil sa však až v júni. Aké bolo pre mladého útočníka čakanie na deň „D“ či kedy sa vráti k tréningu prezradil v rozhovore.

„Bol som pripravený a natešený, že rok problémov s ramenom sa skončí 29 marca 2020, lenže koronavírus sa začal šíriť aj v Európe a začal som mať zlé predtuchy, že v nemocnici zavedú opatrenia, ktoré nedovolia operovať ma. Tak sa aj stalo a nezostávalo mi nič iné len čakať. Som netrpezlivý človek a teda som to znášal o to horšie,“ povedal Filip Čonka-Skyba pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu.

 

V náročných časoch podal útočníkovi ATU Košice hráč konkurenčného Florka Jakub Blaško, ktorý pracuje ako lekár práve v košickej nemocnici a napokon bol aj pri samotnom zákroku. „Priebežne mi podával aktuálne informácie a veľmi mi s tým všetkým pomohol, za čo som mu vďačný,“ ozrejmil. „Operáciu si nepamätám, pretože som bol v celkovej narkóze, ale prebehla bez komplikácií. Okrem nálezu z magnetickej rezonancie mi odstránili aj ten funkčný problém, ktorý to zrejme celé začal. Už skôr mi doktor pripomínal, že niečo také môžem mať, ale zistia to, až keď sa do mňa pozrú. Som rád, že sa našiel a odstránil,“ opísal priebeh zákroku čoskoro 23-ročný (nar. 8. augusta 1997) florbalista.

 

„O tri týždne ma čakajú prvé rehabilitácie a potom po troch mesiacoch by som mal začať aj so silovým tréningom. Popri ‚korona-pauze‘ som mal čas na množstvo aktivít, ktoré nebolo možné predtým stíhať a aj vďaka tomu som si uvedomil, že florbal zbožňujem najviac. Celé to hodnotím pozitívne a teším sa na moment, keď začnem opäť trénovať,“ uzavrel Čonka-Skyba.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: archív F. Čonku-Skybu

späť