Cvanciger: „Úvodný zápas sme prespali“

08.10.2014 17:12:49
Slovenské majsterky FbK Tvrdošín sa dnes predstavili na Euro Floorball cupe v nórskom Fredrikstade. Do cesty sa im postavili Poľky z Energa Olimpia Gdaňsk.

Oravčanky zaznamenali úvod ako z partesu keď už po necelej minúte otvorila skóre Monika Stredanská. Žiaľ, o necelú minútu bolo vyrovnané. V závere tretiny sa najprv Poľky ujali vedenia, no bola to opäť Stredanská, ktorá vyrovnala na 2:2.

 

Za rozhodujúcu možno považovať druhú tretinu zápasu, ktorú Tvrdošín prehral 1:3. Napriek nepriaznivému skóre sa slovenské dievčatá v záverečnej časti hry na Gdaňsk opäť dotiahli. Gólmi Stredanskej, ktorá zaznamenala hetrik a Barbory Spišiakovej vyrovnali skóre na 5:5. Po dobrom uhratí oslabovky a nevyužitej presilovke však Tvrdošín dvakrát zaváhal a inkasoval rozhodujúce góly. Konečná prehra 5:7 ich však môže mrzieť. „Niektoré veci som očakával, no mrzí nás veľké množstvo taktických chýb, ktoré dievčatá vyprodukovali najmä v druhej tretine. Súper bol hrateľný, no trestal nás z brejkových situácií. Slabší výkon pripisujem nekoncentrovanosti dievčat, ktorá bola možno spôsobená neskorým príchodom do dejiska podujatia. Takmer polovicu zápasu sme prespali, než sme začali hrať normálny florbal, na ktorý sme zvyknutí.,“ zhodnotil tréner Michal Cvanciger.

 

Oravčanky pricestovali na hotel o druhej ráno a prakticky po ôsmich hodinách hrali náročný zápas. Na ďalšieho súpera však už budú pripravené a oddýchnuté. „Predpokladám, že Nórky budú o niečo kvalitnejší súper, takže to bude ťažšie ako dnes. Pri predpoklade, že nórsky tím zdolá Gdaňsk a nám by sa podarilo zdolať Sveivu IB, bude to ešte zaujímavé...,“ dodal Cvanciger.

 

Zajtrajší zápas, ktorý sa odohrá o 16.00 si môžete pozrieť tu: Sveiva IB – FbK Tvrdošín

späť