Dávid Baroš podpísal zmluvu s popredným tímom švédskej druhej najvyššej súťaže

07.08.2019 18:13:42
Nestáva sa často, aby niekto priamo zo Slovenska zamieril do jednej z top florbalových destinácii na svete. Útočníkovi Dávidovi Barošovi, ktorý v uplynulom ročníku prispel AS Trenčín k zisku premiérového majstrovského titulu sa to podarilo a v budúcej sezóne bude pôsobiť vo Švédsku. V kolíske florbalu si bude obliekať dres tímu Strängnäs IBK v tamojšej druhej najvyššej súťaži.

„Zaujímal som sa o hranie v zahraničí už dlhší čas. Na internete som narazil na agentúru Jact, prečítal som si na viac informácii o ich fungovaní a kontaktoval som ich. Po približne týždni mi odpísali, že majú pre mňa ponuku. Dozvedel som sa, že majú kemp s hráčmi, na ktorých by sa chceli pozrieť a tak som sa rozhodol, že ho absolvujem. Na kempe sme mali jeden tréning a dva tréningové zápasy. Všetko si natáčali a dokumentovali, aby mali materiál pre kluby, ktoré hľadajú hráčov,“ povedal Dávid Baroš pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu.

 

Neskôr už veci nabrali rýchly spád. „Po skončení kempu ma do dvoch týždňov kontaktoval agent, že jeden klub má o mňa záujem a spojí sa so mnou ich tréner. Ten mi napísal, že by boli radi, ak by som ku nim prestúpil a zároveň, či by som bol ochotný prísť na otočku do Švédska na tréning zoznámiť sa s novými spoluhráčmi, prezrieť si zázemie klubu a mesto. Vycestoval som teda do Švédska, aby som zistil, ako to tam vyzerá a či sa mi vôbec bude páčiť hrať tam,“ ozrejmil 23-ročný útočník.

 

Pochybnosti napokon neboli na mieste a nové pôsobisko si okamžite obľúbil. „Od zázemia až po ľudí okolo klubu to bolo výborné. Správanie sa a ochota celého tímu ma prekvapila. Nečakal som, že ma hneď príjmu medzi seba a so všetkým mi pomôžu, aby som sa cítil ako doma. Pocity boli vynikajúce, takže sme sa hneď dohodli na spolupráci a podpísal som zmluvu na dve sezóny.“

 

Strängnäs patrí medzi popredné tímy švédskej druhej najvyššej súťaže a jeho ambíciou je preniknúť do elitnej ligy. „Očakávania sú veľké, chalani sa snažia o postup do SSL už tri sezóny, takže verím, že teraz sa nám to už podarí. Takisto dúfam, že sa naučím niečo nové, zlepším sa a pomôžem tímu dosiahnuť ich ciele,“ uzavrel Baroš.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť