Deľba bodov na Považí v súboji o lídra MEX

14.11.2012 20:59:10
Súboj o lídra mužskej extraligy medzi ŠK 1. FBC Trenčín a VŠK FTVŠ UK Bratislava skončil nerozhodne

Dnes sa na Sihoti o 18:00 hod. odohral priamy súboj o čelo tabuľky v mužskej extralige. Nastúpili proti sebe v súčasnosti dva najlepšie kluby prebiehajúceho ročníka MEX. Úradujúceho majstra ŠK 1. FBC Trenčín a líder tabuľky VŠK FTVŠ UK Bratislava bojovali v mužskom súboji o špicu v prebiehajúcej sezóne.

ŠK 1. FBC Trenčín - VŠK FTVŠ UK Bratislava  3:3 (0:0, 2:3, 1:0)

Góly: Poruban 2, Mandinec  -  Máder 2, Seman,

V úvodnej tretine oba celky začali opatrne a pozorne v defenzíve. Nikto sa nehrnul strmhlav do útočenia a vyčkával na prvú chybu súpera. Prvá vážnejšie strela na bránu prišla v 5. minúte. Trenčín dostal šancu na otvorenie skóre v presilovej hre po odpískanom nedovolenom zákroku Murcka v drese hostí. Domáci sa nevedeli počas presile o jedného muža presadiť. Húževnatí Trenčania mali z hry opticky viacej, naopak ich súper bol vo svojej útočnej fáze nebezpečnejším tímom. Veľkú zásluhu na bezgólovom stave prvého dejstva majú reprezentační brankári, domáci Mészáros ako i hosťujúci Kalčok.

Druhá tretina priniesla viac vzruchu okorenený gólmi. Trenčania sa v úvodných minútach ujali vedenia otváracím gólom. Svoj náskok mohli domáci zvýšiť v presilovej hre. Vysokoškoláci sa ubránili a následne kontrovali vyrovnávajúcim gólom. Trenčanom sa podarilo svojmu súperovi opäť odskočiť na rozdiel gólu v signalizovanom vylúčení. Hostia z Bratislavy neponechali domácim veľa času na radosť a vývoj zápasu otočili vo svoj prospech. Do šatní na druhú prestávku odchádzali spokojnejší hostia s jednogólovým náskokom.

V záverečnej tretine domáci začali naháňať stratu súpera od úvodného hvizdu. Proti vyrovnaniu bol skvelo chytajúci Kalčok v bráne vysokoškolákov. Na druhej strane proti zvýšeniu náskoku hostí bol Mészáros. Dnešný zápas patril brankárom, ktorí predvádzali miestami zázračné zákroky. Zaplnené publikum rozjasali domáci vyrovnávajúcim gólom. V skvelej atmosfére pokračoval až do záverečného hvizdu florbal v nasedení s útočnou aktivitou hore dole. Oba celky sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, pričom sa to ani jednému nepodarilo.

Atraktívny a kvalitný zápas v podaní oboch celkov v slušnej diváckej kulise sa musel páčiť. Deľba bodov je spravodlivá a svedčí zápasu. Trenčín naďalej odolal a drží sa bez prehry. Vysokoškoláci si svoju pozíciu lídra udržali s tesným náskokom bodu pred  dnešným súperom svojim nasledovateľom.