Derby nielen o Košice ale aj o pozíciu lídra!

02.11.2018 12:11:16
Extraliga juniorov pokračuje zajtrajšími zápasmi deviateho kola. Súboje regionálnych či mestských dvojičiek prinesú až tri derby zápasy, z ktorých najlákavejší bude boj o mesto Košice. Hlavne preto, že sa stretnú prvé dva celky tabuľky. Netreba však zabúdať ani na derby trenčianskych rivalov 1. FBC proti AS, či bratislavský súboj medzi úradujúcimi majstrami Tsunami Záhorská Bystrica a Snipers Bratislava.

Najlákavejším, no zároveň vyrovnaným, či fanúšikmi najviac navštevovaným derby kola bude určite súboj košického ATU s Florkom. Domáce ATU je aktuálne na druhom mieste tabuľky o tri body za ich mestským rivalom Florkom, ktoré navyše doposiaľ nestratilo ani bod a je teda zaslúžene na čele juniorského pelotónu. „Na derby sme pripravení. Neprikladáme však tomuto súboju väčší význam ako iným zápasom. Stále sa hrá základná časť, ktorá nám slúži k čo najlepšej príprave na zápasy play-off. Na toto stretnutie sa však tešíme. Čaká nás opäť jeden z kvalitných súperov, ktorý preverí na čo v tejto sezóne máme. Chlapci potrebujú v tejto kategórii hrať kvalitné zápasy, aby posúvali svoju hernú kvalitu čo najvyššie,“ povedal tréner FK Florko Košice Pavol Blaško. Jeho náprotivok na lavičke ATU Peter Vrba pred dôležitým derby povedal: „Aj do tohto zápasu ideme s rovnakým cieľom ako do iných súbojov a to získať všetky tri body. Papierovým favoritom sú hostia s najlepšou ofenzívou v lige, no tento krát bude stáť proti nim najlepšia defenzíva súťaže. Každopádne chceme potvrdiť dominanciu v Košiciach a napodobniť svojich mladších a starších kolegov a teda starších žiakov, dorastencov aj mužov, ktorí už v tejto sezóne Florko zdolali!“

 

Podľa aktuálnej formy by druhé derby, ktorým je súboj trenčianskeho 1. FBC a AS malo byť jednoznačnou záležitosťou FBC. Vraví sa však, že derby nemá favorita a tak sa nechajme prekvapiť, či sa hosťujúcemu AS podarí vo svojej nelichotivej situácii niečo na FBC vymyslieť.

 

Tretie derby zaobstarajú v hlavnom meste družstvá Tsunami Záhorská Bystrica s bratislavským Snipers. Tsnami sa po slabšom rozbehu postupne dostáva do formy a stúpa v tabuľke nahor. Snipers hrá svoj štandard, no pred sezónou získalo množstvo nových hráčov, ktorých zapracovať nie je jednoduché a tak bude zaujímavé sledovať, kto bude zajtra úspešnejší.

 

O zvyšné dva súboje kola sa postarajú domáci borci z Malých Karpát a teda FBC BlueBerries Modra, ktorá hostí Banskú Bystricu a žilinské „Kobylky,“ ktoré privítajú oravské „Sršne“ z Mútneho.

 

Program zápasov extraligy juniorov:

 

9. kolo – sobota 3. 11. 2018:

 

16.00 hod – FBC BlueBerries Modra – FBK BCF Dukla Banská Bystrica (ŠH Ľ. Štúra, Komenského, Modra)

16.30 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – TJ FBK Hornets Mútne (ŠH, Rosinská cesta, Žilina)

17.00 hod – FaBK ATU Košice – FK Florko Košice (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

17.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – FBK AS Trenčín (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

17.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – Snipers Bratislava (ŠH Dom športu, Junácka, Bratislava)

 

ZDROJ FOTO: facebook ATU Košice

späť