Derby pre Florko, prvý zdolal posledného a majster sa natrápil s Prešovom

20.01.2019 22:31:29
V piatkovom derby o Košice bolo v extralige mužov úspešnejšie Florko, ktoré pokorilo ATU, no zaujalo aj víťazstvo Snipers nad žilinskými „Kobylkami“ a dve povinné jazdy Záhorskej Bystrice a Nižnej, ktoré neboli až tak jednoznačné ako sa pred súbojmi zdalo.

Najväčším ťahákom šestnásteho kola bolo piatkové derby košických tímov Florka s ATU. Domáce Florko sa na tento súboj pripravilo lepšie a nepustilo „atučkárov“ do žiadneho náskoku. Konečné víťazstvo 8:3 potešilo domácich fanúšikov, ktorým konkurovali aj tí hosťujúci, ktorí však boli na konci sklamaní... „Na súboj sme sa dobre pripravili. Každá päťka a každý jeden hráč vedel, aké má v zápase úlohy a tie sme si až na niekoľko chýb plnili počas celého derby. Od prvej minúty sme išli za víťazstvom a sme radi, že sa nám to podarilo a priblížili sme sa tak ku prvej štvorke,“ zhodnotil úspešné derby hráč košického Florka Lukáš Blaško.

 

Papierové predpoklady sú jedna vec, no často sa stáva, že v súboji prvého tímu tabuľky s posledným príde k prekvapeniu. Včera sa stretla domáca Nižná s posledným Hurikánom. Oravčania povinnú jazdu zvládli, no kto očakával dvojciferný debakel hostí, bol trochu sklamaný. Nižná zvíťazila 6:3.

 

Úradujúci majstri zo Záhorskej Bystrice boli v súboji s Prešovom jednoznačným favoritom. Hostia však vyhrávali po druhej tretine 3:2 a hráči Tsunami tak museli poriadne siahnuť na dno svojich síl, čo sa im v poslednej dvadsať minútovke podarilo zásluhou Martina Kuboviča, ktorý za necelých päť minút strelil hetrik a pomohol svojmu družstvu ku konečnej výhre 7:6. „Do zápasu sme vstúpili vlažne. Prvá tretina bola veľmi zlá, nemala z našej strany žiadne tempo. V druhej časti to už bolo lepšie, ale súper dokázal stále trestať z protiútokov. V záverečnej tretine sa konečne presadila aj naša prvá päťka a dostali sme sa do vedenia 7:3. Všetko už nasvedčovalo tomu, že zápas sa už bude len dohrávať avšak opäť sme poľavili, urobili pár chýb, čo Prešov využil a dotiahol sa na rozdiel jedného gólu. V závere bolo dôležité, že sme ustáli oslabenie a odniesli si zo zápasu všetky tri body,“ povedal tréner Tsunami Ján Purc.

 

Na konci predchádzajúcej sezóny sa spolu bili o postup do extraligy a víťazstvo v prvej lige. Vo finálovej sérii boli úspešnejšie žilinské „Kobylky,“ ktoré zdolali bratislavský Snipers 3:2 na zápasy a tak si Snipers musel raziť cestu do najvyššej súťaže cez baráž. V aktuálnej sezóne sú obaja extraligoví, no Snipers určite chcel vrátiť Žiline požičané. V zápase piateho kola vyhral Snipers pod Dubňom 6:4, čo chcel potvrdiť aj doma. Podarilo sa a Bratislavčania zvíťazili tesne 5:4. „Podľa oboch dosiahnutých výsledkov v základnej časti proti Žiline sme im síce odplatili neúspešnú sériu minuloročného finále prvej ligy, ale nikto z nás sa na túto skutočnosť nesústreďoval. Cieľom bolo víťazstvo a zisk dôležitých bodov. Už najbližší víkend nás čaká ATU Košice, s ktorým by sme chceli zahrať viac ako vyrovnanú partiu,“ skonštatoval tréner bratislavského Snipers Dárius Siheľský.

 

Trenčianske AS v blízkej budúcnosti posilní český gólman Tomáš Kafka, ktorý prišiel odchytať za toto družstvo play-off. Trenčania však zatiaľ nemajú istú miestenku o ktorú tuho bojujú so svojimi súpermi. Včera dotiahli zápas s bratislavským Lidom po remíze 5:5 do predĺženia, no napokon prehrali 5:6. AS je aktuálne na 8. mieste tabuľky, no len jeden bod chýba Grasshoppersu Žilina aby ich dobehol.

 

Druhý trenčiansky tím 1. FBC vycestoval na Spiš, kde bol úspešný a zvíťazil 6:2.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

Predohrávka 16. kola – piatok 18. 1. 2019:

 

FK Florko Košice – FaBK ATU Košice 8:3 (1:0, 2:2, 5:1)

 

16. kolo – sobota 19. 1. 2019:

 

Fat Pipe Snipers Bratislava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FBC Mikuláš Prešov 7:6 (1:2, 1:1, 5:3)

 

TJ A-FbO Nižná – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 6:3 (1:0, 4:1, 1:2)

 

FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – 1. FBC Florbal Trenčín 2:6 (1:2, 0:4, 1:0)

 

FBK AS Trenčín – ŠK Lido Prírodovedec 5:6 pp (0:3, 4:0, 1:2, 0:1)

 

Aktuálna tabuľka po 16. kole:

 

ZDROJ FOTO: facebook FK Florko Košice

späť