Detva chce vyhrať finále, Púchov uchmatnúť aspoň jeden zápas

29.03.2019 15:05:33
Minimálne dva zápasy uvidia ešte vo finálovej sérii prvej ligy mužov fanúšikovia v Detve, pretože stav série s Púchovom je po dvoch zápasoch nerozhodný 1:1. Na Podpoľaní sa však víťazí ťažko, no Púchovčania majú silný tím a všetko je možné...

Predchádzajúci víkend splnili svoju malú úlohu hostia z Detvy, ktorí v Trenčíne zaskočili Púchovčanov a zdolali ich 6:5 gólom v predĺžení. Na druhý deň hral Púchov v domácej hale a odplatil Detve prehru v pomere 6:4. Všetko je tak v súboji nielen o prvenstvo v súťaži ale aj o postup do extraligy otvorené. „Hráme doma, čo je našou výhodou. Samozrejme dúfame, že nás príde podporiť čo najviac fanúšikov a tí nás budú hnať za víťazstvami. Očakávam, že tieto zápasy budú vyrovnané, fyzicky náročné tak ako boli tie pred týždňom. Rešpektujeme silu súpera, ale v oboch súbojoch si trúfame zvíťaziť a nevidím jediný dôvod prečo by sme nemali sériu ukončiť doma dvoma víťazstvami,“ povedal kapitán Detvy Martin Chamula.

 

Púchovčania si uvedomujú, že cestujú na ihrisko súpera. Trúfajú si však uspieť a minimálne vrátiť sériu domov do Púchova. „V Detve sa vôbec nehrá ľahko. Ale dokázali sme tam v základnej časti vyhrať a v dosť oklieštenej zostave. Zvíťaziť sa dá všade a s týmto cieľom do Detvy vycestujeme. Ideme si zobrať „domácu“ prehru a najlepšie to rovno ukončiť. Sme v plnej sile a chceme to využiť. Detvu budú hnať fanúšikovia vpred tak pevne verím, že ukážu aj ich florbalové umenie a nie iba nahadzované lopty,“ povedal tréner FBK Púchov Peter Hinka.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

3. Finále – sobota 30. 3. 2019:

 

17.00 hod – DTF team Detva Joxers – FBK Púchov (MŠH, Štúrová, Detva)

 

4. Finále – nedeľa 31. 3. 2019:

 

14.00 hod – DTF team Detva Joxers – FBK Púchov (MŠH, Štúrová, Detva)

 

ZDROJ FOTO: www.puchovskenoviny.sk

späť