Detva sa chce udržať na špici, potrápi ich Dubnica, či rozbehnuté Partizánske?

31.10.2019 15:52:59
Počas rozšíreného „dušičkového“ víkendu nebudú mať voľno ani hráči prvej ligy mužov. V nedeľu ich čakajú zápasy siedmeho kola. Už v sobotu si však súboj ôsmeho kola predohrajú lídri súťaže z Detvy, ktorí budú merať cestu do Dubnice nad Váhom.

Detva má po šiestich súbojoch na svojom konte jednu prehru a cestuje do Dubnice, ktorá ešte neprehrala, no jej hráči už zaznamenali tri remízy. V nedeľu hostia Detvania v domácej hale Harvard Partizánske, ktoré je rozbehnuté a ťahá šnúru troch víťazstiev. „Čaká nás náročný víkend. Dubnica aj Partizánske majú dobrú formu, takže určite to budú ťažké zápasy. Očakávam vyrovnaný priebeh, nakoľko samotná súťaž ukazuje, že vyhrať môže ktokoľvek nad kýmkoľvek. Samozrejme urobíme všetko preto aby sme boli úspešní a udržali si prvé miesto v tabuľke,“ povedal kapitán Detvy Martin Chamula.

 

V Turanoch sa chystá súboj nováčikov a to poslednej Žiliny, ktorá je jediným tímom bez bodu na poslednom mieste tabuľky s Čadcou. Devilsu sa doteraz celkom darilo a doposiaľ nazbieral až desať bodov, čo ich vynieslo na šiestu priečku. Žilina však už nechce na svojom konte nulu a tak sa chystá uspieť. „Zápas s Čadcou bude špecifický, keďže ešte minulú sezónu sme proti sebe nastupovali v druhej lige mužov a vzájomne sa veľmi dobre ako súperi poznáme. Určite sa ideme popasovať o prvé body. Proti Čadci sme minulú sezónu mali bilanciu jedno víťazstvo jedna prehra, čo tiež nasvedčuje, že to bude zaujímavý duel,“ povedal kapitán ŠK Juventa pri CVČ v Žiline Tomáš Hadida.

 

Východniarske derby sa chystá v Košiciach kam s odbehnú Prešovčania. „Na derby sa tešíme, tak ako na každého súpera, ktorý sa prezentuje útočným florbalom. V lige je to pre nás druhé derby, keďže takto podobne vyznievajú aj duely s „Predátormi“ zo Sabinova. Je ťažké niečo predpokladať, pretože sme sa so Žltým Snehom ešte nestretli, no pripravujeme sa tak, ako na prestížne derby. Zápasy vonku nám doposiaľ nevyšli, ako nováčik sa učíme aj v tomto. V nedeľu ale nebudeme chcieť pustiť Košičanov pred seba v tabuľke,“ prezradil tréner Prešova Marek Krivda.

 

Po súboji s Detvou čaká na Dubnicu druhý zápas v domácej hale. Na Považie prídu „Žochári“ z Topoľčian. V Bratislave sa na Hurikáne predstaví Trnava, ktorá rovnako ako Dubnica ešte v aktuálnej sezóne neprehrala, no taktiež až trikrát so svojimi súpermi uhrala nerozhodný výsledok. Sabinovčania stále hľadajú svoju tvár a po dvoch jedenásťciferných prehrách sa pokúsia uspieť v Rabči, kde hráva FBC RAptORs.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

Predohrávka 8. kola – sobota 2. 11. 2019:

 

18.00 hod – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – DTF team Detva Joxers (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

 

7. kolo – nedeľa 3. 11. 2019:

 

10.00 hod – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – Devils Čadca (Telocvičňa ZŠ Komenského, Turany)

10.15 hod – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBC 11 Trnava (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

14.00 hod – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – FbO Žochár Topoľčany (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

14.00 hod – DTF team Detva Joxers – FBK Harvard Partizánske (MŠH, Štúrová, Detva)

15.00 hod – Žltý Sneh Košice – ŠK Floorball ACADEMY Prešov (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

16.00 hod – FBK RAptORs – FbC Predator Sabinov (ŠH ZŠ s MŠ Rabčická, Rabča)

 

ZDROJ FOTO: Peter HAČKO

späť