Detva uchmatla jeden zápas Púchovu

25.03.2019 19:53:37
Finálová séria prvej ligy mužov medzi Púchovom a Detvou je po dvoch zápoleniach nerozhodná 1:1 na zápasy. Hneď v prvom súboji uspeli Detvania, keď dokázali vyhrať 6:5 gólom v predĺžení. Vo včerajšej odvete už Púchov nezaváhal a zvíťazil 6:4, no bude to ešte zaujímavé...

Púchovčania nemali na prvý finálový súboj k dispozícii svoju domácu halu a tak sa s Detvou stretli v Trenčíne. Kvalitný zápas vyústil do remízy 5:5 a dospel do predĺženia. V ňom boli šťastnejší hostia, ktorí zásluhou Ivana Zorvana získali prvý bod v sérii. Mimochodom práve Zorvan výraznou mierou prispel k víťazstvu Detvy, pretože strelil hetrik a na ďalší gól asistoval.

Včera už Púchovčania hrali na domácom ihrisku, ktoré poznajú dokonale, čo sa prejavilo konečným víťazstvom 6:4 a vyrovnaním série na 1:1. „Ako sa ukázalo tak doma sme silní. Sobota bola našou domácou halou M-šport v Trenčíne. Výborná hala a v blízkosti jediná k dispozícii. Čo sa týka zápasu tak sa mi to ťažko hodnotí. Je to finále a sú v ňom veľké emócie. Najhoršie na tom bolo, že sme nedokázali včas reagovať na hru Detvy. Vysoké nahadzované lopty nám robili problém a dobre fyzicky pripravený súper bol tvrdý oriešok. Zápas to bol ale vyrovnaný a bojovný, no na našu smolu ho vyhrali Detvania. Na včerajšok sme sa už v našej hale pripravili lepšie a bolo to poznať. Výborná hra, kvalitný výkon brankára a skvelé publikum boli základom úspechu. Detvu sme do ničoho nepúšťali až pokiaľ sme za stavu 5:1 nepoľavili a Detva sa dotiahla na rozdiel jedného gólu. Zápas sme nakoniec vyhrali 6:4 a to je hlavné. Spokojní veľmi nie sme, ale ideme do Detvy uspieť,“ povedal odhodlane tréner Púchova Peter Hinka.

Detvania si veria a svoju misiu na Považí splnili. Teraz potrebujú dobré výkony potvrdiť vo svojom domácom prostredí. „Do víkendu sme išli s tým, že chceme vyhrať aspoň jeden zápas. To sa nám podarilo hneď v sobotu. Duel nám vyšiel, dá sa povedať po každej stránke, takže so sobotou sme spokojní. Včerajšok bol z našej strany zlý... V prvej tretine sme mali dostatok šancí, ktoré sme nevyužili. Naopak Púchov dokázal dať góly po našich chybách a tým sme ich posadili na koňa. Mali sme ťažké nohy, zle sme behali a takmer celý zápas sme sa nevedeli dostať do tempa. Prehrali sme, ale nerobíme z toho veľkú vedu a doma to napravíme,“ povedal kapitán Detvy Martin Chamula.