Detva zostáva lídrom, Žilina stále bez bodu

29.10.2019 05:36:14
Aj po treťom víkende prvej ligy zostávajú na čele tabuľky florbalisti Detvy, ktorí vyhrali oba domáce zápasy. Výraznejší posun v tabuľke zaznamenalo družstvo z Partizánskeho, ktoré si po štyroch súbojoch na ihriskách súperov konečne vyskúšalo ako chutia domáce zápasy a v nich boli stopercentní. Jediným tímom bez bodu a na poslednom mieste je ŠK Juventa pri CVČ v Žiline, ktorá v úlohe nováčika súťaže zaknihovala doma dve tesné prehry.

Tretí tím minuloročnej sezóny Žltý Sneh Košice zatiaľ hľadá optimálnu formu. Víkend im totiž priniesol len polovičný zisk bodov. V sobotu si poradili s bývalým extraligistom bratislavským Hurikánom, ktorý doma zdolali 11:4, ale na druhý deň nestačili na Trnavu, ktorej podľahli tesne 3:4. „Oba odohraté zápasy hodnotím celkom pozitívne, aj keď by nás dve výhry viac potešili, no život ide ďalej. S Hurikánom sme hrali horšie ako proti Trnave a paradoxne sme zvíťazili a s Trnavou prehrali, takže ponaučenie pre nás je, že treba hrať horšie a vyhrať... Sme na siedmom mieste tabuľky a myslím si, že máme na viac. Sezóna však ukáže kde skončíme a s akým umiestnením pôjdeme do play-off. Ak sa tam teda chceme dostať, mali by sme začať aj vyhrávať zápasy a nie prehrávať si ich počas tretích tretín,“ vyslovil kapitán Žltého Snehu Košice Roman Čepel.

 

Výraznejší vzostup v tabuľke zaznamenali hráči FBK Harvard Partizánske. Aktuálne im patrí štvrté miesto ku ktorému sa prepracovali dvoma domácimi výhrami, 11:1 nad Sabinovom a 10:8 s RAptORs. „Výsledok prvého zápasu bol pre nás jednoznačný, ale Sabinov bol kvalitný súper. Nám vyšla prvá tretina a od nej sa odvíjal zvyšný priebeh zápasu. Do druhého stretnutia sme nastúpili tiež výborne a vyhrávali sme už 4:0. Čo sa však dialo s chlapcami v tretej tretine nedokážem pomenovať. Spravili sme veľa zbytočných chýb a dostali lacné góly. Ale aj takéto zápasy sú a do budúcna sa toho musíme vyvarovať. Avšak šesť bodov zostalo doma a cieľ sme splnili,“ zhodnotil tréner Partizánskeho Štefan Rajčan.

 

Hurikán po prehre so Žltým Snehom nebodoval v nedeľu ani v Prešove. Bratislavčania prehrali 5:10 a sú na predposlednej jedenástej priečke so ziskom troch bodov. „Víkendové prehry hodnotím samozrejme negatívne, pretože sme opäť nezískali ani bod. Robíme v zápasoch bohužiaľ neustále veľmi veľa zásadných chýb, ktoré súper samozrejme trestá. Myslím si, že počet inkasovaných gólov v týchto dvoch zápasoch hovorí za všetko. Takže v tomto ohľade sa musíme výrazne zlepšiť. Ak tieto chyby odstránime tak sa dostavia aj výsledky. Ale aby to nebolo len negatívne, tak vidím v družstve potenciál a chcenie veci spoločne zmeniť, čo ma veľmi teší,“ povedal tréner bratislavského Hurikánu Michal Bortlík.

 

Neprehrali ani hráči Dubnice nad Váhom, hoci možno očakávali na pôde nováčika z Čadce všetky body, no musela im stačiť aj remíza 3:3. Na víťazstvo sa natrápili aj na palubovke druhého nováčika v Žiline, ktorú zdolali tesne 3:2. V Čadci stratili všetky body „Žochári“ z Topoľčian, ktorí však dokázali zvíťaziť 8:6 v Žiline.

 

Výsledky zápasov prvej ligy mužov:

 

5. kolo – sobota 26. 10. 2019:

 

ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)

Devils Čadca – FbO Žochár Topoľčany 7:4 (2:0, 1:3, 4:1)

Žltý Sneh Košice – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 11:4 (4:2, 2:2, 5:0)

DTF team Detva Joxers – FBK RAptORs 9:6 (3:2, 2:3, 4:1)

FBK Harvard Partizánske – FbC Predator Sabinov 11:1 (4:0, 2:1, 5:0)

ŠK Floorball ACADEMY Prešov – FBC 11 Trnava 2:2 (0:0, 0:0, 2:2)

 

6. kolo – nedeľa 27. 10. 2019:

 

ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – FbO Žochár Topoľčany 6:8 (3:2, 1:2, 2:4)

ŠK Floorball ACADEMY Prešov – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 10:5 (4:1, 5:1, 1:3)

Žltý Sneh Košice – FBC 11 Trnava 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Devils Čadca – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 3:3 (1:0, 2:2, 0:1)

DTF team Detva Joxers – FbC Predator Sabinov 11:4 (2:1, 6:1, 3:2)

FBK Harvard Partizánske – FBK RAptORs 10:8 (6:2, 3:2, 1:4)

Aktuálna tabuľka po 6. kole:

 

ZDROJ FOTO: Peter HAČKO

späť