Detvania chcú aspoň zopakovať druhé miesto z predošlej sezóny

12.08.2019 08:27:00
Florbalisti Detvy mali v uplynulej sezóne ambíciu postúpiť do najvyššej slovenskej slovenskej súťaže. V základnej časti I. ligy skončili na piatom mieste a v play-off napokon obsadili druhé miesto za Púchovom. V baráži o postup do extraligy podľahli Spišskej Novej Vsi jasne 0:3 na zápasy a aj v ročníku 2019/2020 sa predstavia v I. lige.

„Minulá sezóna bola pre nás úspešná. Síce sme nepostúpili do extraligy, ale skončiť na druhom mieste určite považujeme za úspech,“ povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu kapitán Podpoľancov Martin Chamula.

 

Káder Detvy bude v blížiacej sa sezóne v porovnaní s predošlým ročníkom odlišný. „Naše mužstvo sa stále iba dáva dokopy na budúcu sezónu. Nektorí chalani ukončili kariéru, iní zase odišli na vysokú školu. Zmeny nastali a uvidíme, ako sa nám podarí vyskladať tím,“ uviedol skúsený florbalista.

 

Tím Detva Joxers by v sezóne 2019/2020 rád nadviazal na umiestnenie z uplynulej edície druhej najvyššej súťaže. V klube si uvedomujú, že to nebude jednoduché, no nechcú ustúpiť z popredných pozícii. „Našim každoročným cieľom je postúpiť do play-off, aby sme sa vyhli záchranárskym prácam. S týmto cieľom ideme aj do ďalšej sezóny. Až samotná sezóny a zápasy ukážu, na čo tento rok budeme mať. Verím, že dokážeme byť aspoň taký úspešný, ako sme boli v minulej sezóne,“ dodal Chamula.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť