Dnes v Trenčíne maďarsko-španielska konfrontácia

23.08.2017 06:44:31
Takmer na pravé poludnie dnes vypukne v Trenčíne turnaj EuroFloorball Challenge 2017. Slovensko má na tomto podujatí dvojnásobné zastúpenie. V skupine A nás reprezentujú úradujúci majstri Tsunami Záhorská Bystrica a v skupine B vicemajstri extraligy a domáci tím FBK AS Trenčín.

Turnaj začne o 11.30 súbojom skupiny B a v ňom sa stretne taliansky Floorball L Aquila proti holandskému Utrechtu. Po nich si od 14.15 zmerajú sily ukrajinský FBC Skala Melitopol a britský London Sharks. V podvečer to však vypukne naplno. Sedemnásta hodina bude patriť slovenským majstrom Tsunami Záhorská Bystrica, ktorí privítajú maďarský Dunai Krokodilok. „Do turnaja ideme určite s cieľom vyhrať a tým si zabezpečiť miestenku na budúcoročný EuroFloorball cup. Máme za sebou veľmi kvalitnú letnú prípravu po fyzickej, ale aj florbalovej stránke,“ povedal slovenský reprezentant a hráč Tsunami Martin Kubovič a dodal: „Ak vynechám AS Trenčín, tak o súperoch nevieme absolútne nič. V príprave sme sa sústredili na našu hru. Až v priebehu zápasov počas turnaja budeme zisťovať, či treba nejako špeciálne reagovať na hru súperov.“ Z družstva Záhorskej Bystrice odišiel po ročnom hosťovaní Vladimír Gramblička, no zo Snipers Bratislava prišiel brankár Timotej Dinka a útočník David Gondek. „Mrzí nás, že tieto posily si s nami nezahrajú na EuroFloorball Challenge, lebo sme nestihli včas dotiahnuť legislatívu. V extraligovej sezóne však budú oporami tímu,“ skonštatoval Kubovič.

 

O večernú šou sa postarajú domáci florbalisti. FBK AS Trenčín privíta od 19.45 španielsky CUF Leganes. „Do turnaja vstupujeme s vidinou, že na budúci rok si zahráme Euro Floorball Cup, čo je o triedu vyššia úroveň. Musíme však skončiť na prvom mieste, čo bude náročné. Súperov zo skupiny absolútne nepoznáme. Nemáme o nich žiadne video, takže budú pre nás veľkou neznámou. Verím, že ku každému zápasu pristúpime zodpovedne a pôjdeme si za svojim cieľom,“ povedal bojovo naladený kapitán trenčianskeho AS Juraj Matejka.

späť