Dnešným súperom našich budú hrateľní Dáni

04.05.2017 11:31:21
Slovenská reprezentácia juniorov sa po včerajšej prehre s domácimi Švédmi v dnešnom súboji chystá na Dánov. Prípadným víťazstvom by sme si zachovali nádej zabojovať o účasť v semifinále a vyhli by sme sa boju o záchranu. Taktiež by prípadnou výhrou nad Dánmi chlapci mohli zabojovať o konečné piate miesto, ktoré získali na predchádzajúcom šampionáte.

Možností je pred dnešným súbojom teda ešte veľa a tak budeme zvedaví ako dopadne samotný zápas, ktorý však veľa napovie. Reprezentácia Dánska sa väčšinou potáca na konci poradia určujúceho svetovú osmičku a teda účasť v A divízií. Dáni v rokoch 2005, 2009 a 2013 z elitnej spoločnosti vždy vypadli a po roku sa vrátili späť. Aj tento rok sú nováčikom. Ich cieľom je udržať sa v A divízií. V družstve majú šikovných hráčov a budú sa spoliehať predovšetkým na Jespera Schmidta, Mathiasa Glassa, ktorý už má skúsenosti z mužského šampionátu v lotyšskej Rige a do počtu nebude ani talentovaný brankár Emil Brixager. „V prvom rade som musel chlapcom prehovoriť do duše za včerajší výkon proti Švédsku. Po uzavretí debaty na túto tému sme sa psychicky pripravili na dnešný kľúčový zápas proti Dánsku. Verím, že chlapci pochopili, čo od nich vyžadujeme a že dajú do zápasu všetko úsilie a uspejú. Pristúpili sme k nejakým zmenám v zostave, pretože niektorí zverenci nezvládli svoje úlohy,“ povedal tréner Slovenska Petr Koutný.

 

Vzájomná bilancia oboch súperov je pozitívna v prospech slovenskej reprezentácie. S Dánskom sme sa v doterajšej histórií stretli celkom v troch zápoleniach. Vo všetkých sme boli úspešní. V roku 2009 sme ich na MS vo fínskom Turku zdolali 4:2. O rok neskôr na turnaji v Poľsku sme zopakovali výhru 4:2, no a posledné meranie síl prebehlo na svetovom šampionáte v nemeckom Hamburgu v roku 2013, kde sme Dánov zdolali zatiaľ najvyšším rozdielom a to 6:1.

 

Dnešný súboj medzi Slovenskom a Dánskom môžete od 16.30 hod sledovať na živo tu:

 

SLOVENSKO - Dánsko

späť