Do finále EuroFloorball Challenge postúpilo Tsunami!

26.08.2017 21:12:22
Dramatické semifinále dnes na turnaji EuroFloorball Challege v Trenčíne zviedli medzi sebou finalisti posledného ročníka extraligy Tsunami Záhorská Bystrica a FBK AS Trenčín. Po dramatickom závere sa z víťazstva 5:4 a postupu do zajtrajšieho finále tešia hráči Tsunami. Ich súperom o postup na budúcoročný EuroFloorball Cup bude ukrajinský FBC Skalka Melitopol.

Lepší štart do zápasu mali hráči Záhorskej Bystrice, ktorí sa už počas štvrtej minúty ujali vedenia zásluhou Michala Steinhubela. V druhom dejstve najprv domáci Juraj Matejka vyrovnal, no o malú chvíľu sa Tsunami opäť dostalo do vedenia. Trenčania však zabrali a do prestávky stihli otočiť dvomi gólmi skóre na 3:2.

Úradujúci majstri Slovenska zostali trochu zaskočení a keď domáci Matejka zvyšoval na 4:2, neboli pätnásť minút pred koncom zápasu v jednoduchej situácii. Tsunami však spustilo víchricu a v rozpätí ôsmich minút tromi gólmi zvrátili skóre na 5:4 v ich prospech. Trenčanom nepomohla už ani záverečná hra bez brankára a tak si zajtra od 11.00 zahrajú súboj o konečné tretie miesto. „Odohrali sme smolný zápas, ktorý však bol kvalitný a vyrovnaný. Dve chyby nás stáli postup do finále, no turnaj berieme ako kvalitnú hernú prípravu pred novým ročníkom extraligy,“ povedal kapitán trenčianskeho AS Juraj Matejka.

Záhorská Bystrica v štyroch zápasoch v rade nezakopla a tak je spokojnosť Martina Kuboviča, ktorý je výraznou osobnosťou tímu na mieste: „Super zápas s vysokým tempom a dobrou kvalitou na oboch stranách. Určite nám takýto súboj nespraví zlé meno na medzinárodnej úrovni. Krajšie by bolo keby sme si ho s Trenčínom zahrali zajtra vo finále. Aj napriek všetkému sme stále nedosiahli to, prečo sme sem išli a tak sa sústredíme už teraz na finále.“

Do finále postupuje aj ukrajinský Melitopol, ktorý si vo večernom stretnutí poradil s holandským Utrechtom v pomere 7:4. Už dopoludnia sa rozhodlo aj o ostatných umiestneniach. Siedme miesto patrí britskému Sharks, ktorý zdolali taliansky Floorball L Aquila 7:4. Piatu priečku si vybojoval maďarský Dunai Krokodilok, ktorý zdolal španielsky Leganes 6:4.

Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín 5:4 (1:0, 1:3, 3:1)