Do kádra Nitry pribudne až desať nových hráčok!

29.07.2019 09:48:56
Od pamätnej účasti vo finále extraligy žien, ktorého sa naposledy zúčastnilo družstvo Slávie Nitra v sezóne 2014/2015, ubehli už štyri dlhé roky. Od tohto času je síce Nitra pravidelným účastníkom najvyššej súťaže, no až dvakrát bojovala v baráži o záchranu. V uplynulej sezóne dievčatá spod Zobora postúpili do play-off, no vo štvrťfinále neprešli cez mladé Kysučanky a prehrali 0:3 na zápasy.

Po skončení súťažného ročníka nahradil doterajšieho trénera Michala Špeťka dovtedajší asistent Roland Drgoň, ktorý predošlú sezónu zhodnotil slovami: „Minulú sezónu hodnotíme kladne. Hlavný cieľ dostať sa do play-off sme splnili. V ňom sme narazili na veľmi talentované a výborne hrajúce Kysucké Nové Mesto, ktoré potvrdilo svoju silu a vyradilo nás. Pre mňa bola z celkového pohľadu predošlá sezóna skôr spoznávacia, čo sa týka hráčok aj súperov. Načerpali sme veľa nových poznatkov, ktoré chceme využiť už v najbližšej sezóne.“

 

Aj v Nitre dostávajú hráčky zabrať aby boli pripravené čeliť svojim súperkám v Hyundai extralige. „Do konca mája sme trénovali a sezónu ukončili účasťou na Majstrovstvách Slovenska junioriek. Následne dostali dievčatá mesiac voľno, kedy sa mohli zúčastňovať na turnajoch. Od začiatku júla sme začali s letnou prípravou, ktorá trvá šesť týždňov. Každá hráčka dostala individuálny tréningový plán a niektoré tréningy absolvujeme aj spoločne. Dievčatá čaká veľa behania a špeciálne cvičenia zamerané hlavne na rozvoj výbušnej sily dolných končatín. Letnú prípravu ukončíme testami a následne sa presunieme už do haly, kde príde na rad práca s hokejkou,“ doplnil informácie nový hlavný tréner Nitry.

 

Majster môže byť len jeden a v Nitre si dobre uvedomujú, že ich čaká náročná sezóna, no rozhodne sa chystajú obsadiť lepšiu pozíciu než pred rokom. „Našim jednoznačným cieľom do novej sezóny je postup do play-off a pohybovať sa v strede tabuľky. Tomu sme podriadili všetko, čo sa týka posilnenia tímu, vytvorenia väčšej konkurencie pre každú hráčku a aj tvrdšej letnej prípravy. Verím svojim hráčkam, že na stred tabuľky určite majú a play-off je nová súťaž, kde je možné všetko,“ povedal Drgoň.

 

Odchody z tímu budú zrejme len dva, no do kádra podľa slov trénera pribudne až desať nových posíl, čo je podľa doterajších porovnaní s ostatnými tímami súťaže asi najvyššie číslo. „Čo ma veľmi teší je skutočnosť, že káder z minulej sezóny sa podarilo udržať pokope. Jediným odchodom je štúdium Natálie Fernézovej, ktorá ide do Čiech. Otázna je ešte Lenka Jakabová, ktorá doštudovala a rozhoduje sa ako ďalej. Ako som už spomínal, v klube sa nám podarilo zvýšiť konkurenciu príchodom desiatich nových hráčok. Predbežne sme s nimi aj s ich klubmi dohodnutí, ale pokiaľ nie je všetko na papieri, tak mená nechceme zverejňovať. Podarilo sa nám dotiahnuť mladé nádeje, ale aj staršie skúsenejšie hráčky a verím, že tím bude správne vyvážený. Vkladáme do tohto družstva veľké nádeje a pokiaľ budeme všetci fungovať ako jeden tím, môžme konkurovať aj najlepším družstvám v súťaži.“

späť