Do Košíc zavítalo florbalové Slovensko!

17.12.2015 20:33:05
Počas minulého týždňa, súbežne s Majstrovstvami sveta žien, vyvrcholila súťaž základných škôl pod názvom „OXDOG Florbal ZŠ Cup 2015.“ Organizátorom bol Slovenský zväz florbalu v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a košickým klubom FbO Florko.

Súťažilo sa v rámci celého Slovenska v piatich vekových kategóriách – Mini (3. – 4. ročník, mix chlapcov a dievčat), Mladšie žiačky a žiaci (5. – 7. ročník), Staršie žiačky a žiaci (8. – 9. ročník). Podujatie prebiehalo na troch úrovniach. Začínalo sa okresnými kolami, do ktorých sa prihlásilo 2056 školských družstiev. Napokon sa aj reálne zapojilo viac ako 1800 tímov. To znamená, že si florbal zahralo viac ako 25.000 detí! Po okresných, nasledovali krajské kolá a po nich práve minulotýždňové finále v Košiciach.

 

Finále zabezpečovali členovia domáceho klubu FbO Florko Košice, ktorí spravili maximum pre hladký priebeh podujatia. Do piatich finálových kategórií napokon postúpilo po osem družstiev, čiže v sa metropole Východu zišlo štyridsať školských tímov! Viac ako sedemsto detí nebolo jednoduché zvládnuť, no organizátorom sa to s prehľadom podarilo. Podujatie, ktoré trvalo tri dni sa uskutočnilo v priestoroch Multihaly v Košiciach, v ktorej hrávajú svoje domáce zápasy v súčasnosti aktuálni lídri mužskej Extraligy FbO Florko Košice.

 

Každá kategória bola rozdelená do dvoch základných skupín, v ktorej hral každý s každým, pričom víťaz skupiny postupoval automaticky do semifinále a ďalšie dve družstvá na druhom a treťom mieste bojovali krížovým pravidlom o druhú semifinálovú miestenku. „Ako jeden z hlavných organizátorov môžem skonštatovať, že na Slovensku je florbal rýchlo a dynamicky sa rozvíjajúci šport, o ktorý je v súčasnej dobe veľmi veľký záujem, čoho dôkazom je aj množstvo škôl zapojených do uskutočneného turnaja. Sme veľmi radi, že sme mohli v Košiciach privítať aktérov z rôznych kútov Slovenska a vytvoriť im optimálne podmienky a silný športový zážitok. Teší nás, že na slávnostné otvorenie turnaja prijali pozvanie aj predstavitelia mesta Košice MUDr. Renáta Lenártová PhD., námestník primátora mesta Košice, PaedDr. Mária Kavečanská, vedúca odboru školstva mesta Košice. Rovnako si vážime záujem prezidenta SZFB Daniela Granca, ktorý sa zúčastnil slávnostného oceňovania družstiev,“ povedal organizátor Martin Kopejtko.

 

Slovenský zväz florbalu sa chce organizátorom poďakovať za zdarný a bezproblémový priebeh finálového podujatia. Rovnako aj všetkým základným školám a florbalovým klubom Slovenského zväzu florbalu, ktorí majú podiel na organizácií okresných a krajských kôl.

 

Konečné výsledky OXDOG Florbal ZŠ Cup 2015 (8. – 11. 12. 2015, Košice):

 

Kategória MINI: 3. - 4. ročník ZŠ:

 

1. miesto:ZŠ Cádrova, Bratislava

2. miesto: ZŠ J. A. Komenského, Púchov

3. miesto: ZŠ A. Bernoláka, Martin

 

Kategória mladší žiaci: 5. - 7. ročník ZŠ:

 

1. miesto: ZŠ M. R. M, Lipt. Mikuláš

2. miesto: ZŠ Drahovce

3. miesto: ZŠ Černyševského, Bratislava

 

Kategória mladšie žiačky: 5. - 7. ročník ZŠ:

 

1. miesto: ZŠ M. Medveckej, Tvrdošín

2. miesto: ZŠ Rozmarínová, Komárno

3. miesto: ZŠ J. Palu 2, Nemšová

 

Kategória starší žiaci: 8. - 9. ročník ZŠ:

 

1. miesto: ZŠ Mallého 2, Skalica

2. miesto: ZŠ T. J. Moussona, Michalovce

3. miesto: ZŠ Komenského 10, Turany

 

Kategória staršie žiačky: 8. - 9. ročník ZŠ:

 

1. miesto: ZŠ M. Medveckej, Tvrdošín

2. miesto: ZŠ Nad Medzou 1, Spišská Nová Ves

3. miesto: ZŠ J. Palu 2, Nemšová

späť