Do Ostravy mieri aj tréner Jozef Grega!

07.06.2017 21:23:31
Veľkým prestupom najbližších hodín je celkom určite presun troch hráčiek majstrovského klubu FbK Kométa Spišská Nová Ves sestier Paulíny a Kristíny Hudákových, Viktórie Grossovej a brankárky Jany Dupčákovej, do českého extraligového tímu žien FBC Ostrava. Tento klub navyše posilní aj dnes už bývalý tréner Kométy Jozef Grega!

Ostrava „ulovila“ slovenské reprezentantky a jednoznačne pred novou sezónou posilnila svoje rady. Skúsenosti bude zbierať aj doterajší tréner Spišiačok Jozef Grega. „Je to pre mňa zaujímavá ponuka, ktorú si vážim a preto som ju využil. V družstve Kométy zostal dostatok šikovných hráčiek, ktoré teraz dostanú viac priestoru a preberú na seba určitý kus zodpovednosti,“ povedal k prestupu tréner Jozef Grega.

 

K prestupu sa nám vyjadrila aj brankárka Janka Dupčáková: „Z FBC Ostrava ma oslovili v máji, s tým, že by potrebovali do svojho tímu doplniť brankárku, keďže jedna z ich gólmaniek prerušila kariéru. Videli ma hrať v lete na Ostrava Cupe, kde sa im môj výkon páčil, najmä proti ich tímu. Pre mňa to je krok vpred, nielen z dôvodu prestupu do kvalitnejšej ligy, ale aj preto, že Ostrava má vo svojom realizačnom tíme výborného trénera brankárok, s ktorým komunikujem už teraz. Teším sa hlavne na túto spoluprácu a verím, že ma to výrazne posunie vpred.“

 

Otázkou je, ako zvládne zvyšok dievčat v Spišskej Novej Vsi nasledujúcu sezónu, ktorá nebude vôbec jednoduchou a už je viac ako isté, že Kométa bude mať veľmi náročnú pozíciu v obhajobe majstrovského titulu. Spišiačkam odišlo viac ako sto gólov, ktoré nastrieľali súperkám v základnej časti.

späť