Do play-off sa nedostali žilinské „Kobylky...“

09.03.2019 19:29:43
Posledné kolo základnej časti extraligy mužov vyriešilo aj posledné otázniky. Do prvej osmičky sa aj napriek veľkej snahe neprebojovali hráči Grasshoppersu Žilina, ktorí doma podľahli bratislavskému Lidu 3:4. Ani víťazstvo by ich však nespasilo, pretože ich dvaja konkurenti 1. FBC Florbal Trenčín a AS Trenčín nezaváhali.

Obhajcovia titulu zo Záhorskej Bystrice odohrali v hlavnom meste vyrovnaný duel proti košickému Florku a o svojom víťazstve 9:8 za dva body, rozhodli až gólom v predĺžení. To im však zaručilo konečné druhé miesto za lídrom z Nižnej. Oravčania dnes uspeli v Bratislave nad Snipers v pomere 7:5.

 

Trojica tímov však bojovala o účasť v play-off. Oba trenčianske celky si pred dnešným dňom držali miestenky a v prípade víťazstiev sa nemuseli obávať žilinských „Kobyliek,“ ktoré sa chystali zdolať Lido. To sa však pod Dubňom nekonalo, pretože Grasshoppers podľahol bratislavskému celku tesne 3:4. „Prehra s Lidom nás mrzí, aj keď to bol vyrovnaný zápas. Úvod bol poznačený našim neuznaným gólom z trestného strieľania za vymyslený priestupok a vzápätí sme hneď inkasovali. Keďže som si to pozrel aj na videu, tak môžem konštatovať, že sme boli poškodeným tímom. Každopádne ani náš výkon nebol optimálny. Za stavu 1:2 sme nevyužili nejaké šance ani presilovku a po našej zbytočnej strate lopty sme inkasovali z protiútoku a následne z trestného strieľania. V tretej tretine sme sa vrátili do zápasu a znížili na 3:4. Potom znova po faule na nášho hráča, kde malo nasledovať vylúčenie súpera, ktoré nebolo odpískané, náš hráč Rišo Francl si neudržal nervy na uzde a „schytal“ červenú kartu. Takže namiesto pokračovania nášho tlaku sme sa museli brániť. Úplné zlyhanie, ktoré sa u neho opakuje bohužiaľ pravidelne. Oslabenie sme síce ustáli, ale v hre 6 na 5 sme takmer nestrieľali, takže sa sezóna pre nás skončila. Som sklamaný, ale taký je šport. Mali sme získať potrebné body v iných zápasoch. Stretnutia sú však vyrovnané, takže rozhodujú detaily, chyby hráčov a tiež chyby rozhodcov... Blahoželám súperovi ku zisku troch bodov a želám im veľa šťastia v play-off,“ povedal obšírnym spôsobom hrajúci tréner a kapitán Žiliny Marián Galovič.

 

Trenčania tak mohli hrať v pohode, čo sa aj na ihriskách prejavilo. AS zdolal Spišiakov na Východe 11:7, hoci zápas mal zaujímavý priebeh. Hostia z Trenčína viedli už 9:0, no Spišiaci sa v poslednej tretine začali strelecky presadzovať a nebezpečne sťahovali výsledok. „Vedeli sme, že musíme tento zápas vyhrať a tomu sme prispôsobili zostavu a taktiku. Do stavu 9:0 v náš prospech sme hrali efektívne ale potom sme sa dozvedeli od hlásateľa, že Lido vyhralo a poľavili sme v koncentrácii. Teší nás postup do play-off a počkáme si na súpera,“ povedal hrajúci tréner a kapitán AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Ani zverenci trénera Miroslava Ságu z 1. FBC Trenčín dnes nezaváhali a „vyprášili“ Mikuláš Prešov vysoko 12:2. Bratislavský Hurikán sa rozlúčil s extraligou prehrou v metropole Východu s košickým ATU 2:7.

 

Výsledky zápasov extraligy mužov:

 

22. kolo – sobota 9. 3. 2019:

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FK Florko Košice 9:8 pp (4:0, 3:5, 1:3, 1:0)

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – ŠK Lido Prírodovedec 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)

 

FaBK ATU Košice – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 7:2 (1:1, 3:1, 3:0)

 

FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – FBK AS Trenčín 7:11 (0:4, 1:6, 6:1)

 

1. FBC Florbal Trenčín – FBC Mikuláš Prešov 12:2 (6:1, 5:1, 1:0)

 

Fat Pipe Snipers Bratislava – TJ A-FbO Nižná 5:7 (1:4, 4:1, 0:2)

 

Konečná tabuľka po základnej časti:

späť