Do semifinále prekvapujúco Topoľčany a Detva!

03.03.2019 20:57:12
Prvá liga mužov dnes uzavrela štvrťfinálovú kapitolu. Po jednoznačnom postupe prvých dvoch celkov po základnej časti Žltého Snehu Košice a Púchova 3:0 na zápasy sa dnes podaril husársky kúsok Topoľčanom, ktorí vyradili Trnavu a Detve, ktorá ukončila sezónu Skalici.

Po dnešných zápasoch tak asledoval telefonický výber súperov do semifinále. Z najlepšej pozície si ako prvý vyberal Žltý Sneh Košice. „Vybrali sme si Detvu, pretože sme ekologicky zmýšľajúci tým a neradi cestujeme. Týmto chceme všetkým ukázať, že šetríme našu planétu a nebudeme míňať veľa benzínu na cestu za súperom. Od tejto série očakávame pekný florbal, ktorý pobaví všetkých fanúšikov,“ povedal zástupca Žltého Snehu Jakub Sieber.

 

Zástupcovia Detvy sú spokojní. „Túto voľbu sme vzhľadom na vypadnutie Trnavy očakávali a my sme spokojní s voľbou Košičanov. Dostali sme aj druhého súpera, ktorého sme si želali. Bude to však náročný súper s ktorým máme vyrovnané zápasy, no chceme ísť ďalej a zdolať ďalšieho favorita,“ povedal Slavomír Ciglan z Detvy.

 

Druhá dvojica je teda daná a tvoria ju FBK Púchov s FbO Žochár Topoľčany. „Ľahkého súpera v semifinále už nemôžme očakávať. Dôležité bude aby sme zabrali a uspeli v úvodných dvoch domácich zápasoch a vytvorili si tak lepšiu pozíciu v ďalšom priebehu,“ povedal zástupca FBK Púchov Matej Tuček.

 

Topoľčany sú ešte v eufórii z dnešného postupu cez Trnavu a tak sú určite spokojní, že sa dostali už medzi štyri najlepšie družstvá prvej ligy. „Čaká nás iný súper než bola Trnava. Nikto nám vo štvrťfinále neveril, no my sme prekvapili hlavne Trnavčanov. Púchovčania preferujú o niečo tvrdší štýl hry, ale hrajú predovšetkým florbal, čiže to budú veľmi náročné súboje. Verím chlapcom, že to zvládnu a postúpia ďalej, aj keď to bude rýchly otvorený florbal. V tejto sérii podľa mňa padne veľa gólov,“ povedal zástupca Topoľčian Samuel Halmo.

späť