Dodo Velčický: "Musíme strieľať z každej pozície a dať im toľko, koľko sa do nich zmestí."

05.12.2012 12:19:43
V skupine A je všetko otvorené. O tom či postúpime medzi najlepšiu osmičku sa musíme pobiť so Singapurom a veriť Švajčiarom proti Estónsku.

Slováci sa na MS predstavia po tretíkrát v Sporthalle Wankdorf. Dnes nás čaká exotický súper zo Singapuru. Súpera poznáme niekoľko hodín, odvtedy čo sme ho videli v zápase s Estónskom. Dnešný súper doposiaľ veľa vody nenamútil na MS a so skóre 2:48 je na poslednom 4. mieste v skupine A. To nič nemení na fakte, že súpera nemôžme podceniť a musíme hrať ešte lepšie ako so Švajčiarmi a Estóncami. Ide nám o veľa, ide o postup medzi najlepších osem na svete.

 

Matematické výpočty a rôzne teórie hovoria o rôznych scenároch. Slováci však túžia zdolať svojho súpera takým výsledkom, aby mali relatívny kľud. „Dnes musíme vyhrať vysokým rozdielom, aby sme si akú takú šancu na postup zo skupiny udržali. Aj keď vyhráme o viac ako 15 gólov, ešte stále neznamená, že máme postup istý. Stále budeme musieť čakať na výsledok Švajčiarsko – Estónsko.“ potvrdzuje víťazné ambície Slovákov obranca Dodo Velčický

 

Chalani si uvedomujú čo ich čaká a že musia. Niekedy prílišné chcenie je ďalším nepriateľom. Chalani však strach nemajú a veria si. „Sme pod istým tlakom, ale nesmieme si nič pripúšťať. Musíme si hrať svoju hru, to čo sme si povedali. Musíme strieľať z každej pozície a dať im toľko, koľko sa do nich zmestí. Máme dobrú tu partiu. Povzbudíme sa na striedačke a verím, že naša pozitívna nálada sa prenesie do zápasu a nájdeme recept na súpera aby to vyšlo.“

 

Prípadný postup Slovákov zo skupiny A z druhého miesta za predpokladu, že vyhráme vysokým rozdielom a Švajčiari zdolajú Estóncov sa môže stať realitou. V ďalšom zápase by nás čakalo silné Švédsko, ktoré je pre chalanov ďalšou motiváciu dnes na viac. „Je to motivácia pre každého z nás a verím, že sa nám to podarí a budeme hrať proti trom korunkám.“ dodáva Dodo Velčický.

 

Zápas Singapur - Slovensko sledujete TU.

späť