Doma zaváhala len Trnava so Skalicou

26.02.2019 07:37:23
Štvrťfinálové boje prvej ligy mužov priniesli niekoľko zaujímavých, ale aj vyrovnaných výsledkov. V domácom prostredí hneď v úvodných dueloch zaváhala Trnava s Topoľčanmi a Skalica nestačila na Detvu. V považskom derby sa na prvé víťazstvo poriadne narobil Púchov, ktorý zdolal Dubnicu len o jeden gól.

Lídri súťaže zo Žltého Snehu Košice vedú v sérii 2:0 na zápasy. Štart do série s Partizánskym im vyšiel na výbornú. Košice zdolali Harvard 16:6, no v nedeľnom stretnutí sa Partizánske držalo v hre až do konca zápasu, no napokon ho prehrali 2:4. „Rozdiel medzi prvým a druhým zápasom bol v tom, že v úvodnom súboji sme sa rýchlo dostali do vedenia 4:0 a celý zápas sme už mali pevne vo svojich rukách. V nedeľu sme väčšinu duelu viedli, ale súper sa držal iba na rozdiel jedného gólu a definitívny zlom prišiel až v polovici tretej tretiny,“ povedal kapitán Žltého Snehu Košice Roman Čepel.

 

Druhí Púchovčania si do štvrťfinále vybrali regionálneho rivala z Dubnice a derby súboje priniesli typicky nervózne zápolenia. Prvý duel vyhrali domáci favoriti len tesným rozdielom 6:5, no v odvete už dominovali viac a zvíťazili 14:6. Rozhodlo sa však až v záverečnej tretine, ktorú domáci vyhrali 8:0. „V sobotu to bol súboj taktík. Dubnica zvolila hru na brejky a výborne im vychádzala. Poviem to na rovinu, my sme tento zápas podcenili a skoro sa nám to vypomstilo. Bol to otvorený duel až do poslednej sekundy. Rozhodli naše väčšie skúsenosti. Druhý súboj sme v žiadnom prípade nechceli podceniť, ale Dubnica opäť ukázala, že je právom v play-off. Vyhrávali 3:1 aj 6:4, ale hosťujúci brankár Gelien nezvládol v poslednej sekunde druhej tretiny svoje emócie po súboji s našim hráčom, ktorý do neho nabúral za čo sa mu ospravedlnil. Na to sa Gelien rozbehol za nim cez celé ihrisko a sotil ho, za čo dostal červenú kartu. V päťminútovej presilovke sme dali štyri góly a zápas bol rozhodnutý. Čo následne predvádzali hráči Dubnice nemalo s florbalom vôbec nič spoločné. Hrali zákerne za čo sme ich my trestali gólmi. Samozrejme my to berieme s rezervou, keďže je to play-off a zápas hrá každý na stodvadsať percent,“ zhodnotil považské derby tréner Púchova Peter Hinka. V každom derby sú vyhrotené situácie, ktoré prináša veľká motivácia, či emócie vyplývajúce z túžby za postupom, či z obavy z vypadnutia. Rôzne situácie sa odohrali aj v Púchove a Dubničania s nimi neboli spokojní... „Ťažko sa mi hodnotia zápasy, ktoré boli vo veľkej miere ovplyvnené rozhodcami. Teda aspoň prvý zápas to určite rozhodlo. Je pravda, že v druhom súboji sme si to prehrali sami našimi hlúpymi vylúčeniami, ale v prvom sme na Púchov mali. I keď mal loptičku na hokejkách viac Púchov, našimi protiútokmi sme ohrozovali častejšie ich brankára. Skúsime zabojovať ešte doma aby sme potešili našich fanúšikov,“ povedal hráč Dubnice Peter Blažej.

 

Trnava si v aktuálnej sezóne play-off stanovuje krátkodobé ciele. Tým prvým je postup do semifinále. Prvý domáci duel však Trnavčania nevyužili na získanie náskoku v sérii. Prišla totiž prehra 1:2 s Topoľčanmi. Odveta však už bola jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí zdolali „Žochárov“ 9:0 a vyrovnali stav série na 1:1. „Sériu sme nezačali dobre. Dali sme jeden gól a s takou streleckou efektivitou nemôžeme chcieť vyhrať. V druhom súboji sme každopádne hrali v obrane ešte o niečo lepšie ako v sobotu a podarilo sa nám zužitkovať šance, čo rozhodlo. Topoľčany sme prakticky k ničomu nepustili a diváci mali možnosť vidieť slušnú nádielku s šadautom na konci,“ povedal kapitán Trnavy Matej Vanta. Topoľčany sú pred odvetnými súbojmi spokojné, hoci ich krutá prehra mrzí. „Prvý súboj sa začal opatrne a zo zabezpečenej obrany na oboch stranách. Aj keď šancí bolo dosť, oba celky pohoreli na výborne chytajúcich brankároch. Hralo sa zodpovedne čomu zodpovedá aj celkový výsledok prvého zápasu. Vedeli sme, že to bude duel kde rozhodne jeden gól a som rád, že sa ho podarilo streliť nám. Chcem sa poďakovať našim fanúšikom, ktorí prišli do Trnavy vo veľkom počte a spravili nám atmosféru hodnú play-off. V druhom súboji Trnava ukázala kvalitu a hlavne efektivitu v streľbe. Nám sa bohužiaľ v koncovke nedarilo aj keď šancí bolo dosť. Nevedeli sme sa presadiť. Bohužiaľ, bez gólov sa zápas vyhrať nedá...,“ skonštatoval kapitán Topoľčian Peter Smatana.

 

Medzi najvyrovnanejšie budú patriť súboje Skalice s Detvou, čo sa aj v Hodoníne potvrdilo. Skaličanov v prvom dueli hostia zaskočili a dokázali zvíťaziť 9:4. V nedeľu si Skaličania nenechali uchmatnúť víťazstvo a po zlepšenom výkone zdolali Detvu 8:6. „Je to séria štvrtého celku s piatym, takže skutočnosť, že bude vyrovnaná sa dala očakávať. V sobotu nás súper prevýšil, bol neskutočne aktívny, viac išiel za víťazstvom a zaslúžene ho získal. Nás zrážala prílišná nervozita na hokejkách, z ktorej sme produkovali veľa zbytočných chýb. V odvete sme hrali oveľa lepšie, využili sme ponúknuté príležitosti v presilových hrách a myslím, že sme boli zase o kúsok lepšie mužstvo. Cieľ s dvomi víťazstvami nám nevyšiel a budúci týždeň tak ideme do Detvy bojovať. Ako to dopadne je vo hviezdach,“ povedal kapitán Skalice Tomáš Vaško. Kapitán Detvy Martin Chamula zhodnotil predchádzajúci víkend nasledovne: „Z našej strany to boli dva úplne odlišné zápasy. V sobotu sme si všetci robili svoju robotu takmer na sto percent a tak aj vyzerala naša hra a samotný výsledok. Na druhý deň sme si zápas prehrali našimi vylúčeniami. Nedisciplinovanosť nás stála ďalšie bezproblémové víťazstvo. Dovolím si povedať, že sme darovali súperovi víťazstvo. Musíme sa poučiť a v ďalších zápasoch sa toho vyvarovať. Súboje o týždeň budú opäť náročné, ale verím v náš úspech.“

 

Výsledky zápasov prvej ligy mužov:

 

1. štvrťfinále – sobota 23. 2. 2019:

 

Žltý Sneh Košice – FBK Harvard Partizánske 16:6 (6:0, 4:4, 6:2)

 

FBK Púchov – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 6:5 (1:1, 4:2, 1:2)

 

FBC 11 Trnava – FbO Žochár Topoľčany 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

 

FBC Skalica – DTF team Detva Joxers 4:9 (1:2, 2:3, 1:4)

 

2. štvrťfinále – nedeľa 24. 2. 2019:

 

Žltý Sneh Košice – FBK Harvard Partizánske 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

 

FBK Púchov – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 14:6 (4:3, 2:3, 8:0)

 

FBC 11 Trnava – FbO Žochár Topoľčany 9:0 (3:0, 3:0, 3:0)

 

FBC Skalica – DTF team Detva Joxers 8:6 (1:1, 5:4, 2:1)

späť