Drámu na Kysuciach rozluskla sekundu pred koncom Cupráková

23.03.2019 21:59:57
Kvalitný a vyrovnaný súboj sa odohral na Kysuciach kam na úvodný semifinálový zápas ženskej extraligy pricestovali dievčatá zo Sabinova. Hosťujúci tím ani raz nepustil Kysučanky do vedenia a svoj posledný gól, ktorý rozhodol o ich tesnom víťazstve 6:5 strelila jedinú sekundu pred koncom riadneho hracieho času slovenská reprezentantka Lenka Cupráková, ktorá dnes zavesila až štyri góly.

Spočiatku sa obe družstvá postupne oťukávali a žiaden tím nechcel spraviť zbytočnú chybu. Tú spravili domáce hráčky až v deviatej minúte a potrestala ju Lenka Cupráková. Kapitánka Kysučaniek Ema Škvrndová po necelej minúte vyrovnala na 1:1. Jedinú presilovku Sabinova dokázala využiť opäť Cupráková, ktorá dostala „Predátorky“ do vedenia. V závere tretiny padli ešte dva góly. Na každej strane po jednom. Na 1:3 pre Sabinov zvýšila Zuzana Majtánová, no Alexandra Faktorová znížila na rozdiel jedného gólu.

 

Druhá tretina priniesla tri góly a z nich dva v sieti hostí. Na konci štvrtej minúty sa po druhý raz v zápase presadila Faktorová, ktorá vyrovnala na 3:3, no Cupráková svojim hetrikom posunula Sabinov do jednogólového náskoku. Nepopulárny gól do „šatne“ schytali hosťujúce hráčky v poslednej minúte druhej tretiny z hokejky Lindy Pudišovej.

 

Všetko bolo otvorené aj v záverečnej časti hry. „Predátorky“ však zasa skórovali zásluhou Klaudie Robovej, no Kysučanky kontrovali Nikoletou Gašincovou – 5:5. Keď už sa zdalo, že sa zápas prehupne do predĺženia, domáce hráčky na súperovej polovici stratili loptu a prepadli v obrane čo využila znovu Cupráková a jednu sekundu pred koncom rozhodla o víťazstve Východniarok.

 

Hlasy po zápase:

 

Tréner Marián Chlebana (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto): „Aj napriek tomu, že sme dnes prehrali musím pochváliť dievčatá, že sa nezlomili, pretože dnes sme ani raz nevyhrávali a neustále sme sa na súpera doťahovali. Prvá tretina bola z našej strany rozpačitá, navyše v hale bolo veľmi teplo. Sabinovčanky boli takmer pri každej loptičke skôr než my a o našej prehre rozhodli hlavne naše tri nevyužité presilovky. Súperky sme prestrieľali, no Sabinov môže ďakovať svojej brankárke Radke Mládenkovej, ktorá ich výrazne podržala. Prehra nás mrzí, pretože sme inkasovali gól jednu sekundu pred koncom zápasu...“

 

Tréner Ján Motešický (FBC Predator Sabinov): „Bol to veľmi kvalitný a vyrovnaný súboj, v ktorom sme zvíťazili, čo nás teší. Škoda našich zbytočných vylúčení, ktoré boli zbytočné, čo Kysučanky namotivovalo. Záverečné minúty sme sa už len bránili a snažili kúskovať hru aby sme zbytočne neinkasovali, no podarilo sa nám z posledného protiútoku skórovať. Jedno víťazstvo už máme a chceme aj druhé, čiže zajtra sa pokúsime opätovne uspieť.“

 

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FBC Predator Sabinov 5:6 (2:3, 2:1, 1:2), stav série: 0:1

späť