Druhá päťka na čele s Janegovou dnes zdolala Rusko!

04.12.2015 14:37:47
Štart slovenským reprezentantkám na Majstrovstvách sveta vo fínskom Tampere v zápase proti Rusku vyšiel úspešne. Slovensko zvíťazilo 4:2.

Od úvodných minút sa slovenské reprezentantky zahryzli do svojich súperiek, ktoré bránili na vlastnej polovici. Po niekoľkých streleckých príležitostiach prišiel v 12. minúte prvý gól Slovenska na tohtoročnom šampionáte. Strelila ho z krídelného priestoru Romana Janegová, ktorá si dala k dnešným narodeninám pekný darček. Počas jedného z ojedinelých protiútokov prišiel zbytočný faul Veroniky Turčákovej. Rusky nezaváhali a z prvej strely na bránu po prihrávke spoza bránky z presilovky vyrovnali. Slovenské dievčatá sa nezlomili a do úvodnej prestávky stihli strhnúť vedenie na svoju stranu presným zásahom Paulíny Hudákovej.

V druhej časti hry sa Rusky začali tlačiť viac dopredu, čo sa im v 26 minúte zápasu stalo osudné. Zo svojho druhého gólu v zápase sa tešila Romana Janegová, ktorá skórovala po peknej prihrávke z otočky od Paulíny Hudákovej. Len šesť streleckých pokusov na bránu súperiek už ďalší gól v tejto tretine nepriniesol.

Tretie dejstvo sa pre naše reprezentantky nezačalo ideálne. Už po necelých troch minútach si nešťastným spôsobom tečovala nohou vlastný gól obrankyňa Michaela Ješšová a zrazu bolo skóre len 3:2 pre Slovensko. Navyše hneď z nasledujúcej akcie Rusky trafili žŕdku Mládenkovej bránky. Súperky vycítili príležitosť a s pribúdajúcim časom boli čoraz nepríjemnejšie. Tréneri Slovenska po oddychovom čase osem minút pred koncom zápasu stiahli formácie na dve päťky. Po krátkom čase pridala Romana Janegová svoj tretí gól v zápase a zaznamenala hetrik! Ruskám už nepomohla ani záverečná hra bez brankárky. Druhá päťka slovenského tímu dnes rozhodla o našom víťazstve. Dievčatá strelili všetky štyri góly.

Jaroslav Marks (tréner Slovenska): „Vedeli sme, že ruský tím bude takmer celý zápas brániť a mrzí nás, že sme v prvej tretine nestrelili viac gólov. Bol to náš úvodný zápas, čiže chvíľku dievčatá potrebujú na to aby si dievčatá zvykli na prostredie. Som rád, že sme súperky prinútili hrať náš spôsob hry a to je dôležité do ďalších zápasov.“

Romana Janegová (najlepšia hráčka zápasu za tím Slovenska): „Úvodné zápasy na šampionáte sú vždy veľmi náročné. Vedeli sme, že ruský tím bude nepríjemným súperom, čo sa aj v samotnom stretnutí potvrdilo. Víťazstvo nás teší a už začíname myslieť na zajtrajšieho súpera.“

SLOVENSKO - RUSKO 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: Janegová 3, P. Hudáková - Okulova, Rzhanekova.

Tresty: Turčáková (2 min.). Vylúčenia: 1:0, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Strely na bránu: 16:8, počet divákov: 154.