Druhé tretiny rozhodli o výhrach Nitry

08.03.2015 17:27:25
Zdá sa, že štvrťfinálová facka od Hurikánu prišla pre Nitru v pravý čas a vo dvoch náročných semifinálových súbojoch proti Pruskému sa dievčatá spod Zobora prebrali a dokázali v nich doma zvíťaziť.

 

Boli to však vyrovnané súboje, kde „každý chvíľku ťahal pílku.“ Rozhodoval vždy vývoj druhých tretín, kde sa lámal chlieb. Napokon sa Nitra tešila z víťazstiev 6:5 a 6:4. „Oba zápasy boli akoby cez kopirák. Moje zverenkyne pristupovali k obom súbojom s maximálnym vypätím síl. Po štyroch zápasoch s ľahkým súperom prišiel protivník inej kategórie, čo sa prejavilo už aj na výsledkoch. Súper nás potrápil, no umnou a obrannou hrou sme sa dostali tam, kam sme chceli. Zakončovali sme z brejkov v oboch zápasoch, čo napokon rozhodlo o našich víťazstvách,“ povedal tréner Nitry Peter Satin.

 

Tréner Pruského Vladimír Gábor videl podstatu prehier svojho tímu nasledovne: „Prvý súboj sme začali zle, no dokázali sme v priebehu minúty otočiť tromi gólmi. Neskôr sme súperky nechali dotiahnuť skóre. Nitra si v druhej tretine spravila rozhodujúci náskok, ktorý sme aj napriek enormnému tlaku v poslednej časti hry už nedokázali zvrátiť. Aj v druhom súboji, ktorý mal podobný priebeh sme stratili kontakt so súperom v druhej tretine. Po nej bolo 5:2 pre Nitru a opäť sa nám už nepodarilo dostať do zápasu tak, aby sme otočili skóre.“

 

ZDROJ FOTO: facebook ŠK Slávia SPU DFA Nitra

späť