Druhý hrací deň MS vo florbale žien do 19 rokov v Nitre je minulosťou

25.10.2012 12:14:34
Program druhého hracieho dňa majstrovstiev sveta junioriek v Nitre sa začal veľkým šlágrom medzi Švédskom a Švajčiarsko.

Program druhého hracieho dňa majstrovstiev sveta junioriek v Nitre sa začal veľkým šlágrom medzi Švédskom a Švajčiarsko. Tento zápas by sa dal nazvať aj taktickým bojom medzi dvoma skvelými mužstvami. Stretnutie odštartovali lepšie Švédky, ktoré sa ujali vedenia 2:0. Švajčiarky sa však nezdávali a ich tímový duch a florbalové umenie dokázali príjemne prekvapiť halu, keď reprezentantky krajiny Helvétskeho kríža vyhrali v pomere 4:5. Veľký zápas odchytala Heini Lara, ktorá si pripísala 26 úspešných zákrokov.

Druhým zápasom bol duel Poľska a Nórska. Duel, ktorý mal podľa predpokladov rozhodnúť o tíme, ktorý sa pobije o záchranu v elitnej kategórii. Obidva tímy predvádzali solídne výkony a v zápase si nič nedarovali. Zlomový moment nastal v druhej tretine, keď sa Polkám podarilo otočiť stav z 2:1 na 2:3. Tlak Nóriek nepriniesol vytúžené ovocie a vyrovnanie a preto nakoniec prehrali v dôležitom zápase 3:5. Slovensko a Maďarsko boli krajiny, ktoré sa predstavili v treťom stredajšom zápase. Obidva tímy v prvý deň zaváhali a preto chceli vyhrať. Slovenky pred domácim publikom odohrali výborný zápas, ktorý dotiahli do víťazného konca. Strieľali krásne góly a diktovali tempo zápasu. 5 bodov za tri góly a dve asistencie v zápase zaznamenali Veronika Izraelová a Romana Janegová. Posledný zápas A kategórie odohrali tímy Fínska a Českej republiky. V prvej tretine sa vedenia 3:1 ujalo Fínsko. Fínky aj Češky predvádzali rýchly a krásny florbal plný famóznych momentov. Fínsko bolo okrem druhej tretiny stále na koni. České hráčky sa prezentovali výbornými presilovkami, no k výhre to nepomohlo, pretože Suomi vsietili o 5 gólov viac. Konečné skóre 10:5.

Kategória B pokračovala obedným súbojom Kanady a Rakúska. Reprezentácia javorových listov podala skvelý výkon, keď svojho súpera rozdrvila 13:0. Kanada teda potvrdila úlohu veľkého favorita na postup do elitnej kategórie. Christianna McKinney sa stala najlepšou hráčkou zápasu, keď si pripísala 6 bodov. Veľký šláger sa čakal v druhom zápase „béčka“, kde proti sebe nastúpili Lotyšky a Nemky. Jeden tím však prevýšil druhý. Lotyšky už od úvodu ukázali svoju silu a umnou hrou si poradili s Nemeckom v pomere 2:7. Môžeme teda očakávať, že súboj o postup medzi elitu zohrajú Lotyšsko a Kanada.

Tretí hrací deň bude pokračovať opäť o 11:45 hod. na Klokočine zápasom Švajčiarska s Maďarskom. Na Olympii zohrajú svoj duel na poludnie Rakúsko a Lotyšsko.