Dubnica nad Váhom naďalej bez prehry na čele tabuľky

04.11.2019 12:14:02
Na čele prvej ligy mužov je aj po „dušičkovom“ víkende ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom, ktorý v aktuálnom ročníku stále nenašiel premožiteľa. Nič na tom nezmenil ani šláger proti Detve.

Dubnica nad Váhom privítala na domácej plaubovke DTF team Detva Joxers už v sobotu v predohrávke 8. kola a napokon sa tešila z tesného víťazstva 6:5. Domáci sa dostali už v prvej tretine do vedenia 3:0 a v druhej aj 6:1. Hostia v samotnom závere znížili na rozdiel jedného gólu, ale vyrovnať sa im nepodarilo. „Do víkendu sme šli s tým, že chceme zostať stále bez prehry. S Detvou sme mali zo začiatku problémy, hlavne s ich fyzickou hrou, ale tak oni hrajú vždy. Vyšlo nám pár kombinácií a dostali sme sa na koňa. V tom sme pokračovali až do polovice tretej tretiny, keď začala Detva viac tlačiť. Šťastie teraz stálo pri nás a ubránili sme výhru,“ zhodnotil útočník ŠK Victory Stars Peter Blažej, ktorý ku dvom gólom pridal aj dve asistencie. S duelom neboli spokojní hostia z Detvy. „Bol to náš najhorší zápas v sezóne. Všetko, čo sme urobili, bolo zlé. Boli sme zaspatí, nebehali sme a súper využil každú príležitosť na strelenie gólu,“ povedal kapitán Joxers Martin Chamula.

 

V nedeľu si poradili hráči Dubnice nad Váhom s florbalistami FbO Žochár Topoľčany 7:3 v rámci 7. kola. Hostia pritom po prvej tretine viedli 2:0. Obrat a triumf domácich režíroval štvorgólový Blažej. „Topoľčany nám prišli ako lepší súper v porovnaní s Detvou hneď od začiatku. Skvelo sa na nás pripravili a prvú tretinu nás takmer do ničoho nepustili a pridali k tomu dva góly. V šatni sme si to od trénera ‚vyžrali‘. Dal nám pokyny, čo máme robiť. Spoločne sme si povedali, že stačí dať prvý gól a to nás ‚nakopne‘. To sa aj stalo, a od vtedy sme boli v hre lepší v kombináciách. Na konci zápasu sme pridali aj šťastné góly, čo nás upokojilo a už sme si výsledok podržali. Na margo Topoľčian, nemyslím si, že si zaslúžia byť tam kde sú. Hrali dobrý zápas, no nám toho vyšlo viac,“ pochválil Blažej nedeľňajšieho súpera. Topoľčanom patrí v tabuľke 8. miesto.

 

Detva sa po prehre s Dubincou nad Váhou nedočkala trojbodového zápisu ani na ďalší deň, keď hrala nerozhodne s Harvardom Partizánske 3:3. „V porovnaní so sobotňajším výkonom sme hrali v nedeľu oveľa lepšie. Mali sme veľké množstvo šancí, ktoré sme však nevyužili a to nás stálo víťazstvo. Dostať vyrovnávajúci gól štyri sekundy pred koncom zamrzí, ale nič sa nedá robiť. Život ide ďalej. Ešte je pred nami veľa stretnutí, takže je čas napraviť tento nevydarený víkend,“ uzavrel Chamula.

 

Na prvom mieste prvoligovej tabuľky figuruje Dubnica nad Váhom so ziskom 18 bodov, druhá je Detva so 16 bodmi. Oba tímy však majú v porovnaní so zvyškom „pelotónu“ odohraný o duel viac. Tretí tím FBC 11 Trnava má na konte 15 bodov.

 

Výsledky zápasov prvej ligy mužov:

 

Predohrávka 8. kola – sobota 2. 11. 2019:

 

ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – DTF team Detva Joxers 6:5 (3:1, 3:2, 0:2)

 

 

7. kolo – nedeľa 3. 11. 2019:

 

 

ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – Devils Čadca 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)

 

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBC 11 Trnava 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)

 

ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – FbO Žochár Topoľčany 7:3 (0:2, 3:0, 4:1)

 

DTF team Detva Joxers – FBK Harvard Partizánske 3:3 (0:1, 2:1, 1:1)

 

Žltý Sneh Košice – ŠK Floorball ACADEMY Prešov 10:4 (3:3, 2:0, 5:1)

 

FBK RAptORs – FbC Predator Sabinov 7:8 (1:0, 2:6, 4:2)

 

Aktuálna tabuľka po 7. kole

 

AUTOR: Samuel PREKOP
ZDROJ FOTO: ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom

späť