Dubnické hviezdy takmer zosadili Grasshoppers z čela SALMING extraligy

11.01.2014 21:12:33
Druhý víkend po novom roku opäť patril SALMING extralige

SALMING extraliga pokračovala 16. kolom. V úvode roka majú muži nahustený program, na čom má veľký podiel i kvalifikácia mužov v bratislavskej HANT Aréne od 29. januára do 2. februára 2014. O podujatí nájdete viac informácii na oficiálnej stránke www.wfcqľ2014.sk. Vráťme sa k domácej súťaži, ktorá priniesla zaujímavé výsledky v šesťzápasovom maratóne.

 

ŠK Victory Stars Nová Dubnica : FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 7:2 (2:2, 2:0, 3:0)


Dubnické hviezdy sa po druhý raz predstavili v novom domácom prostredí. Po prehre s Hurikánom hostili ďalšieho kvalitného súpera, tentoraz lídra SALMNG extraligy Grasshoppers. Kobylky dnes nenaplnili úlohu papierového favorita. Dubnica dokázal nájsť recept na zatiaľ nezdolaný tím v SALMING extralige. Skalopevná defenzíva a rýchle brejky s takmer 100 percentnou efektivitou boli receptom na úspech. Kobylky sa nevedeli cez betónový múr dostať do gólových šancí. Dubničania pokrstili nové prostredie o týždeň neskôr, ale o to je to pre nich väčšia radosť, keď porazili lídra a priblížili sa stupienok vyššie k záchrane v SALMING extralige. Grasshoppers zaznamenal prvú prehru v riadnom hracom čase a po zakopnutí Florka sa udržal v čele.

 

FBC Dragons Bratislava - FBC Mikuláš Prešov 3:16 (1:4, 0:5, 2:7)


Draci bojujúci o záchranu a zotrvanie v SALMING extralige privítali Prešov, bojujúci o play off. Draci nezačali nový rok úspešne, tak ako tomu bolo i v úvode súťaže. Bodové suchoty a súčasná pozícia v tabuľke trápia Dragons. Proti Prešovu museli draci zabojovať, ak chceli pomýšľať na zotrvanie v extralige. Prešov neprišiel body rozdávať a od úvodu naznačil, že tento rok bude účastníkom play off. Prešovčania mali počas celého zápasu všetko pod kontrolou. Dragons sa po vysokej prehre namočil do záchranárskych prác, ktoré budú náročné. Prešov si vysokým víťazstvom poistil priebežné 8. miesto zaručujúce účasť v play off.

 

FbO Florko Košice : VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 3:5 (2:0, 0:3, 1:2)


Súboj tabuľkových susedov priniesol vyrovnaný a atraktívny súboj. Florko začalo lepšie. V prvej tretine sa ujali domáci dvojgólového vedenia. V strednej časti hry sa prebrali vysokoškoláci. Tri góly v rade Hurikán dostalo na koňa. V záverečnej tretine Florko zavrelo súpera, ale nedokázalo streliť dôležitý gól. Hurikán si dvojgólový náskok udržal až do záverečného hvizdu. Bratislavčania tak Florku vrátili prehru s domácej palubovky. V súboji týchto celkov sa kázalo, že na pôde súper sa im v tejto sezóne darí viac. Záznam zo zápasu si môžete pozrieť na Huste.tv priamo – TU.Ďalšie výsledky 16. kola SALMING extraligy:

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - FBC Predators Sabinov 6:11 (2:7, 4:2, 0:2)

 

ATU Košice - Tsunami Stupava 18:1 (10:0, 3:1, 5:0)

ŠK 1. FBC Trenčín - FBK Tvrdošín 9:3 (4:1, 0:1, 5:1)

späť